Pazar , 29 Mayıs 2022

Dosyalarınızı Bilgisayarınıza Kaydetmeyin

Artık bilgisayarınızdaki verileri, dosyaları anlık olarak paylaşabileceğiniz, yedekleyebileceğiniz veya depolayabileceğiniz binlerce aktif internet servisi piyasa bulunmakta. Bu yazımızda ise sizlere Dosya Depolama Servislerinden bahsedeceğiz ve içlerinden en iyi, başarılı ve güvenli olan üçünü sizlere sunacağız.

Dosyalarınızı bilgisayarınıza kaydetmek yerine depolama servislerini kullanarak disk yükünüzü hafifletebilirsiniz. Teknoloji devlerinin sunduğu bu hizmet aracılığı ile verilerinize hem masaüstü hem mobil cihazlar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Google Drive: Bir Google servisi olan Google Drive, bilgisayarlarınız arasında dosya eşleştirme, belgelerinizi ücretsiz olarak internet ortamında güvenli olarak saklama işlevlerinde oldukça başarılı diyebiliriz. Üstelik metin belgelerinde edit, yani değiştirme özelliği de sunduğunu belirtmemiz gerekiyor ki bu oldukça iyi bir özellik diyebiliriz, daha önce depoladığınız bir dosya üzerinde indirmeden veya yenilemeden açıp değişiklik gerçekleştirebiliyorsunuz.

Google Drive

Dropbox: Yaygın olarak kullanılan bir depolama servisi diyebiliriz, her türlü dosyayı yükleyebileceğiniz, paylaşıma açabileceğiniz Dropbox uygulamasının kötü bir yanı 2 GB kadar bir alan sunması, çok büyük dosyalar yüklemediğiniz taktirde resimlerinizi, iş ile alakalı belgelerinizi saklayabileceğiniz güzel bir servis diyebiliriz, üstelik cihazlar arasında eşitleme özelliği de bulunmakta.

Dropbox

Yandex Disk: Yandex’in en beğenilen uygulamalarından olan Disk, 10 GB kadar bir depolama alanı sunmakta, her türlü dosyayı, müziği, programı veya resimlerinizi saklayabileceğiniz, cihazlar senkronize edebileceğiniz veya paylaşabileceğiniz Yandex Disk oldukça başarılı bir servis diyebiliriz. Eğer yeni üyelik açtıysanız 3GB alan sunmakta, fakat arkadaşlarınıza önerme gibi adımları gerçekleştirdiğinizde ücretsiz olarak 10 GB’a kadar depolama alanı sağlıyor.

Yandex Disk

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir