Perşembe , 2 Şubat 2023

Düğün ve Ölüm

9 Bakanlı Düğün

Onurlu iştir her şeye rağmen yaşamak, soluk aldığın sürece evren de varsın çünkü. Lakin her soluk alan ben’ de varım diyemiyor çoğu zaman. Tek yıldızlı bir otelin kat görevlisine bavul taşıtmak için verdiğin üç kuruşa katır sırtında geleceğini, umutlarını, hayallerini taşıtır bazıları. Mühendis olmak ister mesela biri, yürek belasını almak ister mesela diğeri.

Bu topraklarda ölümün kurduğu pusulara alışkındır insanlar. Yaralar hep sırttandır. Gece gelir çoğu zaman kalleş ölüm, hoş gündüz de delikanlı gibi gelmez ya bilir erbabı. O yüzden tetiktir oraların insanı. Resmi elbiseliye güvenir. Resmi elbisesiz olana her daim haracını verse de. Resmi elbiselinin göz yummalarını görmezden gelir, aflığına değil işine, yüreğine öylesi uygun geldiğinden. Çünkü o devlettir.

Uludere'de Öldürülen 35 Köylü

Pusunun her türlüsü ezberindedir onun. Mermi, mayın, gaz ve daha bir dolu yöntem.Ama uçakla bombalanmayı hiç düşünememiştir o kocaman hayalleri, umutları olan küçük insanlar.

Onlar ve onlardan geriye kalanlarda anlatılmaz bir soylu hüzün var şimdi oralarda. Buralarda ise Devleti tam tekmil tüm nazırları ile Hava yolları genel müdürünün oğlunun düğününde..

Dedik ya başta yazarken. Onurlu iştir yaşamak. Ve ancak onurlu insanlar kocaman yürekleri ile ” hey Ben’ de varım diyebilir evrende.

Hakkında RuhiRsn

Deniz Kuvvetleri Kom.emekli sivil personelim.Teknik kontrol keşif uzmanıyım.Halen uluslararası bir şirkette proje yönetiminde idareci olarak çalışıyorum.Sosyal medya sitelerinde yazı ve şiirler yazarım.Fırsat buldukça internet üzerinden gazete haberlerine yorumlar yaparım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir