Salı , 28 Eylül 2021

Dünya CEO’ları Türkiye’ye Geliyor

Accenture Türkiye’nin 21 Mayıs 2014’te Four Seasons Bosphorus Otel’de düzenleyeceğiTransformation for Growth (Büyümek için Dönüşüm) konulu Accenture CEO Summit,Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının CEO ve Yönetim Kurulu üyelerini, en üst düzey yöneticilerini dünyanın önemli CEO ve fikir liderleriyle bir araya getiriyor. Bu etkinlikle Accenture, dünyanın önde gelen isimlerinin tecrübelerinden yola çıkarak dönüşümün kuruluşların büyümesinde ne kadar etkin bir rol oynadığına dikkat çekmeyi hedefliyor.

Zirve, sürdürülebilir, ölçekli dönüşüm ve inovasyonun işteki büyüme için önemine gerçek başarı hikayelerine dikkat çekiyor. Bu dönüşümü başarmak için gerekli değişikliklerin ve stratejilerin de paylaşılacağı etkinlikle Accenture, Türkiye’nin dönüşümünde söz sahibi yöneticilerle bu tecrübeleri paylaşarak Türkiye’nin büyümesine de katkı sağlayacak değişikliklerde öncülük etmeyi hedefliyor.

Accenture Türkiye Genel Müdürü Tolga Ulutaş Zirve ile ilgili olarak; ‘Türkiye’nin en önemli liderlerini dünyaca ünlü liderlerle bir araya getirmekten büyük heyecan duyuyoruz. Accenture, Türkiye’deki şirketlerin dönüşümlerini gerçekleştirerek büyümeleri için yol göstermeyi ve onlarla birlikte Türkiye’nin büyümesi için de itici bir güç olmayı misyon edinmiş, dünyanın önde gelen Yönetim ve Teknoloji Danışmanlığı şirketlerinden biri. Dönüşümün şirketlerin büyümesi için öneminden hareketle bu senenin başlığını “Büyümek için Dönüşüm’ olarak belirledik, konuyla ilgili ilham verici, yol gösterici  örnekleri CEO Summit’te bunu başarabilmiş önemli isimlerden dinleyeceğiz. Önümüzdeki yıllarda da düzenlemeye devam edeceğimiz CEO Summit’lerde Türkiye’nin lider şirketlerinin büyümesi, dolayısıyla Türkiye’nin büyümesi için öncelikli konuları belirleyerek dünyanın ve ülkemizin lider isimlerini bir araya getirmeye devam edeceğiz’ dedi.   Etkinlik uluslararası bilginin paylaşılacağı ve üst düzey yöneticilerin birbirleri ile iş fırsatlarını değerlendireceği önemli bir platform olma özelliği taşıyor.

İş Dünyasına Yol Gösterecek Konuşmacılar CEO Summit’te

Accenture Türkiye Genel Müdürü Tolga Ulutaş’ın konuşması ile başlayacak olan etkinlikte,Dünyanın en etkili 50 konuşmacısı’ arasında gösterilen Harvard Business School Öğretim Görevlisi ve ‘Süper Şirket’ kitabının yazarı Profesör Rosabeth Moss Kanter CEO’larla ilham verici şirket transformasyon hikayelerini paylaşacak. Verizon Communications eski Başkanı ve Verizon Wireless eski CEO’su Dennis Strigl’in , Verizon’un dönüşüm ve büyüme hikayesini anlatacağı zirvede, eski NBA Yıldız Oyuncusu Walter Bond da ‘Sizi, sizden başkası durduramaz’ başlıklı konuşması ile kişisel  dönüşüm hikayesini aktaracak.

Accenture CEO Summit’te, dünyanın önde gelen büyük kuruluşlarının başarılı dönüşüm hikayelerinin yanısıra büyümeyi sağlayacak öncelikli yatırım alanları, kilit teknolojiler, dönüşümün büyümedeki yeri, inovatif ve çığır açıcı teknoloji trendleri ve bu dönüşüm için yapılması gerekenler de paylaşılacak. Wall Street Journal’ın Avrupa Yayın Yönetmeninin moderasyonunda yapılacak ‘Önemli Dönüşüm Alanları’ konulu panelin konuşmacıları arasında yer alan ve Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomi Forumlarında her yıl yönettiği oturumlarla dikkat çeken Accenture Strateji Başkanı Mark SpelmanEkonomist Doç. Dr. Deniz Gökçe, doğru kamuoyu analizleriyle öne çıkan Konda Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır dönüşümü kendi uzmanlık alanları özelinde değerlendirecekler. Wired Magazine Yönetici Editörü Greg Williams moderasyonunda gerçekleşecek  ‘Sırada Hangisi Var? Inovasyon mu Bozulma mı?’ başlıklı panelin konuşmacıları arasında yer alan Fjord COO’su Mark Curtis ve diğer önemli isimler geleceğin trendlerini ve dönüşümün etkisini tartışarak zirveyi daha da zenginleştirecekler.

Accenture Türkiye CEO Summit, her geçen gün artan ilgi sebebiyle dönüşüm, dönüşümü destekleyen teknoloji ve iş dünyasına dair yeni trendleri ele alan bir organizasyon olarak yola çıkıyor. Dünyanın önde gelen konuşmacılarının ilham verici şirket transformasyon hikayelerini paylaşacağı, ufuk açıcı bir etkinlik olanve sadece Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılacağı bir etkinlik olan CEO Summit ile konuklar; iş dünyasındaki son trendler hakkında fikir sahibi olmalarının yanı sıra dünyanın önde gelen şirketlerinin gerçekleştirdikleri dönüşümlerini dinleyebilme fırsatı bulacaklar.

Türkiye CEO Summit’in detaylı programına ve ayrıntılarına http://ceosummit.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Accenture Türkiye Hakkında

Accenture, 120 ülkede yer alan 289.000 çalışanıyla uluslararası yönetim danışmanlığı, teknoloji ve dış kaynak hizmetleri alanlarında profesyonel hizmetler sunmaktadır. Tüm sektörler ve iş kollarında sahip olduğu tecrübesi ve dünyanın en başarılı şirketleri üzerinde yaptığı yoğun araştırmaları birleştirerek, Accenture, müşterilerinin yüksek performansa sahip firmalar ve kurumlar haline gelmesine yardımcı olmaktadır.

31 Ağustos 2013’de sona eren mali yılı neticesinde, Accenture’ın küresel cirosu 28,6 milyar dolardır. Yönetim Danışmanlığı ve Sistem Entegrasyon alanında uluslararası tecrübeye sahip olan Accenture, Türkiye’de 14 yıldır faaliyet göstermekte, İstanbul, Ankara ve İzmir’de 550’yi aşkın uzman danışmanıyla profesyonel hizmetler sunmaktadır. Accenture’ın Türkiye’de uzmanlaştığı sektörler arasında Finans, Telekomünikasyon, Üretim, Ulaşım, Perakende ve Enerji yer alırken yerel sektör ve mevzuatı uygun şekilde yorumlayarak sektör tecrübe ve birikimlerini aktarmaktadır.

Uzmanlık ve yetkinlikleri arasında Kurumsal Stratejilerin Geliştirilmesi, Organizasyonel ve Operasyon Modellerin Optimizasyonu ve Tanımlanması, Risk Yönetimi, Bilgi Teknoloji Stratejileri ve Yönetişimi, Sistem Geliştirme ve Entegrasyonu, Sistem ve Alt Yapı Bakım ve Operasyonları ve İş Süreçleri Operasyonları yer almaktadır.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir