Çarşamba , 6 Temmuz 2022

Dünyanın İlk Gerçek Zamanlı Ortak Hikaye Yazım Sitesi: Fikaye.com

Londra’da Türk girişimciler tarafından yaklaşık 1 yıldır geliştirilen, dünyada eşi görülmemiş bir sosyal medya sitesi.

Fikaye’de en basit anlatımıyla kullanıcılar, kendi sosyal ağları içerisinde hikayeler yaratıyor ve bu hikayeleri ortaklaşa bir şekilde devam ettiriyor. Böylece yazarları bizler olan ortak hikayeler, ortak haberler, ortak senaryolar oluşuyor. Ve tüm bunlar, yazım hakları, zaman sınırlamaları, yazar seçimleri, sonlandırma yetkileri ve daha birçok yeni­likçi özellik ile gerçekleşiyor.

Fikaye, Sosyal Medya kültürüne getirdiği yenilikçi, eğlenceli ve paylaşımcı özel­liklerin yanında sosyolojik ve psikolojik etkilere de sahip. Tüm kullanıcıların ortak hi­kayeler oluşturması, sosyal bir yaratıcılığın ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu sosyalleşme sırasında getirilen zaman sınırlamaları ve yazar hakları gibi özellikler ise kişinin hızlı ve yaratıcı düşünmesini tetikliyor. Böylece paylaşımcı, özgün ve kaliteli bir dijital sosyalleşme kültürü oluşuyor.

Biz Fikayeciler’e göre insanların ortak hikayeler oluşturması çok önemli bir değere sahip. Üyeler tarafından birlikte yazılan tüm hikayeler, ortak yaratıcılığı, değerleri, mizahı ve gündemi oluşturacak. İnanıyoruz ki; bu yeni nesil sosyalleşme algısı ile Fikaye, dünya arenasında kolayca yer bulacak. Aktif olacağımız her ülkenin kendi kültürünü, mizahını ve gündemini Fikaye’ye aktaracağı düşünmek bile heyecan verici.

Fikaye’yi daha yakından tanımak için www.fikaye.com’u ziyaret edebilir, Fikaye ruhunu taşıyan paylaşımlar, Fikaye hakkında detaylı bilgiler ve siteden ön görünümler için Facebook.com/fikaye ve Twitter.com/fikayecom adreslerine göz atabilirsiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir