Pazar , 4 Aralık 2022

E-Kitap: Sosyal Paylaşım Siteleri Soruşturması

Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi sosyal medya hakkında önemli bir soruşturma raporu hazırladı. Pdf formatında bir e-kitap olarak indirilebilen bu rapordaki sorulara birbirinden değerli bir çok, sosyolog, yazar, yayıncı ve tv yapımcısı cevap verdi.

“Sosyal Paylaşım Siteleri Soruşturması” hakkındaki raporun basın açıklamasını UHİM adına, dernek merkezinde Mali İşler Direktörü Atıf Gönenç yaptı.

açıklama şöyle;

UHİM olarak toplumsal çözülmlerde büyük etkisi olduğunu düşündüğümüz “Sosyal Paylaşım Siteleri” ile ilgili olarak, Rowland Miller’in bir iddiasından yola çıkarak iki başlıkta çeşitli isimlere sorular yönelttik. Sorularımızdan ilki; “utanma” duygusu üzerine uzun yıllar araştırma yapan ABD’li psikoloji profesörü Rowland Miller, “Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin utanmayı unutturduğu”nu iddia ediyor. Sözkonusu iddiadan hareketle, siz, sosyal paylaşım sitelerinin bireysel / toplumsal değerlerin yitirilmesine zemin hazırladığını düşünüyor musunuz? Neden? İkincisi ise; Sosyal paylaşım sitelerinin toplumsal yaşam ve bireylerarası ilişkilere dair olumlu / olumsuz yönleri hakkında ne düşünüyorsunuz? idi.

Aldığımız cevaplardan yola çıkarak hazırlanan rapora değerli görüşleri ile katkı sağlayan isimler ise şöyle:

Doç. Dr. Ferhat Kentel/Sosyolog, Ümit Aktaş/Yazar, Tarık Tufan/Yazar-Tv Yapımcısı, Veyis Ateş/İletişimci-Tv Program Yapımcı ve Sunucusu, Alper Görmüş/Gazeteci-Yazar, Gülcan Tezcan/Editör, Melih Bayram Dede/Gazeteci-Tv Program Yapımcısı, Derya Şafak/ Analist, Prof. Dr. Hülya Çalışkan/Eğitimci, Doğan Gürpınar/Aktivist, Prof. Dr. Recep Şentürk/Sosyolog, Hulusi Yiğit/Eğitimci, Neslihan Akbulut/Sosyolog-Aktivist, Yusuf Alpaydın/Eğitimci-PDR Uzmanı, Esra Aydın/Aktivist, Fatmanur Altun/Sosyolog-Yazar, Hediyetullah Aydeniz/İletişimci, Adem Güneş/Uzman Pedegog, Yrd. Doç. Dr. Aslı Telli Aydemir/İletişimci, Mehmet Dinç/Psikolog, Bekir Ağırdır/Genel Müdür, Nevzat Çiçek /Gazeteci-Yazar, Muhammet Ünal/Mimar-Aktivist, Gülizar Sönmez/Haber Müdürü, Mustafa Şen/Genel Müdür, Yusuf Ziya Gökçek/Editör, Sezai Esen/Eğitimci-Aktivist, Yalçın Arı/Tv Program Yapımcısı ve Danışmanı

E-Kitabı buradan indirebilirsiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir