Salı , 9 Ağustos 2022

E-Ticaret Nedir ? Nasıl İş kurulur?

Artık günümüz geleneksel ticaret yerini yavaş yavaş online ticarete bırakıyor.Bu da ister istemez yatırımcı,işini online pazara taşımak isteyen yada girişimci beyinler için bir cazibeli iş olma fikrini uyandırıyor.

Ancak hala daha çoğu insan e-ticaret’in ne olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmiyor.

Bu yazımda size e-ticaretin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını anlatacağım;

E-Ticaret; İnternet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek yada sanal ürünleri para karşılığında satın alması işlemidir. Kısacası e-ticarete, ticaretin elektronik versiyonu diyebiliriz.

4.90 TL'ye E-Ticaret Fırsatı

E-Ticaret yapmak istiyorsanız öncelikle internette ne satmak istediğinizi yada neleri satacağını belirlemeniz lazım

Kafanızda bir iş modeli oluşturmalısınız.Eğer normal işinizini e-ticarete taşıyacaksanız bir domain adı ( www. İle başlayan) almalısınız.Sonra işinize uygun bir e-ticaret web sitesi yazılımı yapmalısınız.Ancak bu yazılımlar oldukça pahalı olduğundan bu yazılımı size hazır sunan firmalardan kiralayabilrisiniz.Burda yazılımı kiralayacağınız firmanın güvenilir olması çok önemli.Bu kısımda size tek tavsiyem Neticaret firmasıdır.Sektörde onbir yıllık hizmeti mevcuttur.

Sitenizi ve alan adınızı aldıktan sonra işte sanal mağazanız kuruldu demektir

Artık sıra bankalara sanal pos alımı için başvuruya kalıyor.Bankalara sanal pos için başvurun.Burda banka site güvenliğinize bakacaktır bu yüzden altyapınız güvenli olmalıdır.3 hafta ile 2 ay süreci içinde sanal posunuz çıktıktan sonra sanal pos bilgilerinizi sisteme girerek ödeme kısmını halletmiş olursunuz.Ancak sanal pos almak istemiyorsanız o zaman diğer alternatif ödeme sistemlerini sitenize tanımlayabilrisiniz.

Sıra şimdi de ürünlerinizi siteye koymaya geldi

Eğer satacağınız ürün varsa sitenize ekleyin ancak satacağını ürün yoksa bu sefer ürün sağlayan firmaların ürünlerini tek tuşla sitenizde yayınlayabilrisiniz.Ürün tedarikçileri ile görüşüp anlaşıp bir komisyon üzerinden oturduğunuz yerden ürün satabilrisiniz.

Son olarak reklam

Sitenizin açılımı  tamamlandı artık. Sıra reklam yapmaya ve sitenizi tanıtmaya kaldı.Ne kadar reklam ve tanıtım yaparsanız o kadar müşteri çekeceğinizi,fiyatlarınızın uygun olmasının gelen müşterilerin alış verişe döneceğini unutmayın!

Hakkında neticaret

Türkiye'nin Öncü E-Ticaret altyapı sağlayıcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir