https://juragankomik.com
Perşembe , 20 Haziran 2024

Eğitime Yardımcı Android Uygulamaları

1- MindMeister

Polisiye filmlerde ve genellikle şirket çalışanlarında gördüğümüz kocaman tahtalar bizi hep özendirmiştir. Böyle büyük bir tahta içerisine aklınızdakileri dökmek çok zevkli ve yaratıcılığı arttırıyor olsa gerek. Fakat muhtemelen evin içerisine kocaman tahta sokmanıza ev arkadaşınız pek sıcak bakmayacaktır. O zaman MindMeister ile tabletinizi kocaman bir düşünce tahtasına çevirebilirsiniz.

MindMeister uygulamasını ücretsiz indirin

2- Öğretmen Asistanı

Eğer herhangi bir sınıfta ders veriyorsanız bu uygulama sizlerin asistanlığınızı ve yaverliğinizi yapacak. Öğrencilerinizin durumlarını birer birer inceleme konusunda takıntılıysanız Asistan uygulamanız daha kaliteli bir eğitim için size önerilerde bulunabilir ve analizleri gerçekleştirebilir.

Öğretmen Asistanını indirin

3- Google Earth

Çoğu dersinizde dünyanın belli bir yerine gitmek gerekebilir fakat imkanların olmayışı yüzünden günde üç öğün makarna yiyen bir öğrencinin kalkıpta oralara gitmesi pek muhtemel değildir, en azından Google Earth’ü kullanmıyorsa… Google Earth ile dünyanın istediğiniz bir yerini mobil cihazlarınızdan keşfetmek çok kolay, üstelik vize bekleme derdi yok.

Google Earth’ü indirin

4- Chemistry Helper

Eğer eğitiminiz kimyaya dayalıysa ve siz kimya konusunda çok daha hızlı olmak istiyorsanız Kimya yardımcısı uygulaması ile çok daha kısa süre içerisinde karşımlar ve çok daha fazlası hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca problemleri çözme konusunda da size yardımcı olacak birçok karışım modülünü içerisinde barındırıyor.

5- Anotomy 3D

İnsan anatomisi üzerine çalışmanız gereken gerçekten önemli dersler varsa Anotomy 3D size fazlasıyla yardımcı olabilir. Tüm insan Anotomisini içerisinde barındıran uygulama ayrıca 3D desteği ile sizin görüntüleri tam olarak algılayabilmenize yardımcı oluyor. Size de kendinize ayıracak çok daha fazla zaman bırakmak kalıyor.

6- uVocab

İngilizce aslında çok kolay bir dil olmasına karşın eğer kelime dağarcığınız çok darsa o zaman birden bire çok köklü bir dil olarak karşınıza çıkması muhtemeldir. uVocab uygulaması da sizin en kolay şekilde kelime dağarcığınızı geliştirmenize yardımcı olmayı hedefliyor. Hem size yeni kelimeler öğretiyor hem de aynı zamanda öğrendiğiniz yeni kelimeleri testler ile ne kadar ezberlediğinizi ölçebiliyor.

7- WolframAlpha

Star Trek’i hiç izleme fırsatına sahip oldunuz mu? Eğer izleme fırsatına sahip olduysanız muhtemelen sizi en çok kendisine çeken şey yapım içerisindeki ileri teknoloji bilgisayarlar olmuştur. Bu uygulama ile birlikte bu bilgisayarlardan birisi cebinize geliyor desek?

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. Bunlar gercekten de cok yararli uygulamalar ama bence liste biraz daha uzatilabilir saygilar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir