Cumartesi , 21 Mayıs 2022

Emre Aydın Yumurta Kafa Oldu

Ünlülerin twitter’daki profilleri gündem olmaya ve gündemi etkilemeye devam ediyor. Özellikle şarkıcıların etkileşim ve takip açısından ciddi ses getiriyor.

Emre Aydın’da gençlerin sevdiği sanatçıların başında geliyor. Twitter(@emreaydin)’da verified account (onaylanmış hesap) olan çok az şarkıcıdan biri. Yani buradan şunu anlıyoruz Emre Aydın’ın hesabı resmi bir hesap ve muhtemelen bir ajans tarafından yönetiliyor.

1 milyona yakın takipçisi olan bu hesabın profil resminin random gelen yumurta kafa olması ise komiklikleri beraberinde getiriyor.

böyle bir hesabın profil resminin özensiz bir şekilde rastgele bırakılması amatörlükten başka bir şey gibi durmuyor. Öte yandan profilde başlık resmi kullanılmaması da ayrıca bir amatörlük olarak göze çarpıyor.

emre aydın ya da ajans bunu değiştirebilir belki biz burdan ayarmış olalım ama ekran görüntüsünü de alalım bir ibret olarak saklayalım.

not: ajansı ya da Emre Aydın mantıklı bir açıklama yaparsa burada yayınlarız.

 

 

Emre Aydın’ın ajansından gelen cevabi yazı;

 

Merhaba,

“Emre Aydın yumurta kafa oldu..” başlıklı haberinize cevaben açıklamamdır.

Profil fotoğrafı dünden bu yana bazı cihazlarda görünüp (örneğin ipad, pc) bazı cihazlarda da görünmemeye başlandı (örn. iphone) Biz durumun dünden beridir farkındayız, zaten farkında olmamız mümkün değil fanlar bizi en ufak bir konuda uyarıyor. Ancak profil ayarlarında yeni bir profil fotoğrafı yüklesek de durumun düzelmediğini gördük. Geçici bir sorundu ve şu anda düzelmiş görünüyor. Zaten eklediğiniz ekran görüntüsünde en üstteki tweet’te profil fotoğrafının varlığını görebilirsiniz.

Dolayısıyla profil fotoğrafı ile ilgili oluşan sorun bizimle ilgili olmayan, twitter’da yaşanan geçici problemle ilgili olan bir sorundur.

Bizi “amatör” bulduğunuz başlık resmi de “albümümüzde kullandığımız” ve site arkaplanımızda da yer verdiğimiz bir resim olarak ekran görüntünüzde de görüneceği üzere hala profilde yer alıyor. Burada ne anlatmaya çalıştığınız anlayamadık. Sanıyoruz ki eleştirecek başka şeyler aradınız ve o anda gözleriniz karardı.

Ayrıca Emre Aydın’ın hesabı sadece “verified” değil aynı zamanda “gelişmiş profil” özelliği taşıyan bir hesap. Dolayısıyla o sırada gelişmiş profillerle ilgili yapılan bir düzeltme ya da güncellemenin profilde bu şekilde “geçici” bir sorun yaşatmış olabileceğini düşünüyoruz.

Bilginize.

Konuyla ilgili yazdığım bu açıklamalar yeterli gelmezse beni telefon numaramdan da arayabilirsiniz. Bir sanatçı için kullandığınız “Yumurta kafa oldu” tabiri “muzip” ve “esprili” olsa da pek şık durmuyor.

Emrah Güzelkokar

Dijital Artı

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir