Çarşamba , 25 Mayıs 2022

En Çok Kaç Karakterli Tweet Yazılıyor

Twitter, elimizden düşmeyen oyuncağımız. basit, hızlı ve çok kişiye ulaşan sistemiyle beğenilen bir sosyal medya unsuru. dünya çapında milyonlarca kullanıcısı var twitter’ın. peki yazılan tweetler genelde kaç karakter?

Twitter çalışanı Isaac Hepworth, yaklaşık 1 milyon tweet üzerinden bir değerlendirme yapmış. bunu da grafiğe dökmüş. aşağıdaki gibi bir grafik oluşmuş:

grafikte görüldüğü üzere bu bir milyon tweet içinde 28 karakterli olanlar grafikte dikkat çekiyor. tweetlerin çoğu 28-31 karakter arasında değişiyor.

bu tweetler, girildikleri platform gözardı edilerek toplanmış tweetler. peki sadece masaüstü bilgisayarlardan girilen tweetlerde durum ne?

bilgisayarlardan girilen tweetler’de ise tepe noktası 140 karakter olarak görülüyor. grafik 140’ta tavan yapmış vaziyette.

görülen o ki mobil platformlardan girilen tweetler genelde daha kısa oluyorlar. ama bilgisayarlardan girilen tweetler 140 karakteri sonuna kadar kullanma eğiliminde. peki bu sizin twitter alışkanlıklarınızla ne kadar ölçüşüyor? orası da size kalmış.

alıntı: thenextweb.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir