Pazar , 5 Şubat 2023

En çok satan kitaplar 2014

2015’e girmiş olsak da dolu dolu bir 2014 yılını arkamızda bıraktığımız bir gerçek. Geçtiğimiz sene içerisinde oldukça güzel kitaplar piyasaya sürüldü ve kitap okurları tatmin edecek birçok kitap okunarak raflardaki yerini aldı. Siz 2014 için geç kalmış olanlardansanız işte 2014 Yılının en popüler kitapları;

E-Kitap programları

1.Allah De Ötesini Bırak – Uğur Koşar

Uğur Koşar’ın piyasaya damgasını vuran ve hemen her kitapçıda en çok satanlar rafında görülmesi mümkün olan kitap hem bir kişisel gelişim hem de dini kitap. En popüler olma şerefini de fazlasıyla hak ediyor.

2.Mihmandar – İskender Pala

Özellikle son zamanlarda Osmanlı Dönemi ve padişahlar hakkındaki romanların çok tuttuğu büyük bir gerçek. İskender Pala’nın kaleminden Eyüp Sultan romanı da yıl kaç olursa olsun, kaçırılmaması gerekenlerin arasında yer alıyor.

3.Ustam ve Ben – Elif Şafak

Elif Şafak’ı zaten her kitabı ile artık en çok satanlar köşesinde ve popüler kitapların arasında görebilmek mümkün. Elif Şafak okurlarının bu seneki favorisi ise sade kapağı ile okurları kendine çekmeye çalışan Ustam ve Ben isimli kitap.

4.Kürk Mantolu Madonna  – Sabahattin Ali

Listedeki isimlerin arasından şüphesiz en ilginci Sabahattin Ali’dir. Nitekim bundan yıllar önce vefat etmiş olmasına rağmen Hibrit Edebiyatının öncü eserlerinden Kürk Mantolu Madonna ile geçtiğimiz sene de çok popülerdi.

5.Senden Önce Ben – Jojo Moyes

Romantik kitaplara takıntılıysanız ve bir o kadar da sürükleyici bir kitabı elinize alıp zaman kavramınızı yitirmek istiyorsanız 2014’ün en popüler ve etkileyici kitabı olan Senden Önce Ben’i listenize ekleyebilirsiniz.

6.Sabah Uykum – Ahmet Batman

Ahmet Batman ismi eğer aktif olarak sosyal paylaşım sitelerini kullanıyorsanız artık size muhtemelen yabancı gelmiyordur. Sabah Uykum isimli küçük yazılardan oluşan harika kitabın harika sözlerini artık hemen herkesin profilinde paylaşılmış olarak görebilmek mümkün. Kendisi ve sözleri ile kalbinize dokunabilecek etkileyici bir kitap.

7.Bukre – Kahraman Tazeoğlu

En azından Ahmet Batman kadar olmasa da Kahraman Tazeoğlu’nu da bu sene Bukre’nin sözleri ile sosyal paylaşım sitelerinde sıklıkla gördük. Romantik bir kitap arıyorsanız Bukre’nin 2014’ün göz bebeği olduğunu bilmelisiniz.

8. Ölü Ruhlar Ormanı – Jean Christopher Grange

Sürükleyici romanları ile tanınan isimlerden biri olan Jean Christopher Grange bu sefer bir uzay macerası ile okurlarını soluksuz bıraktı.

9.Kayıp Sembol – Dan Brown

Melekler ve Şeytanlar gibi birçok muhteşem romanı ile okurlarının nabzını durdurmayı her seferinde başaran Dan Brown’un geçtiğimiz sene son hamlesi Kayıp Sembol’dü. Ayrıca yılın en popüler kitaplarından birisi olduğunu da söylemeden geçmemek gerekiyor.

10. Ejderha Dövmeli Kız – Stieg Larsson

Ejderha Dövmeli kız geçtiğimiz sene içerisinde de popülaritesini koruyan kitapların arasında yer alıyordu. Bir hacker ile gazetecinin hikayesini konu alan üçlemenin ilk kitabı bu sene de birçok kişi tarafından tercih edildi.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. İslam ve Osmanlı içerikli yazıların tekrardan kaleme alınması çok güzel Uğur Koşar’ın kaleme aldığı kitapta çeşitli söylemler yer alsa da bence okuduktan sonra kararını kendiniz vermelisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir