Cuma , 27 Mayıs 2022

En çok ticareti yapılan mobil cihaz; iPhone 5

Akıllı telefon sahibi olmanın bir ayrıcalık olmadığı günümüzde bir iPhone modeline sahip olmak gerçek manada bir ayrıcalık olarak kabul ediliyor. Peki, en çok ticaretinin yapılan iPhone modelinin iPhone 5 olduğunu biliyor muydunuz? Aslında bunun sebebi de son derece basit nitekim iPhone 5 yeni teknoloji ile eski teknolojinin arasında tam olarak bir köprü vazifesi görüyor. iPhone serisinin 5’e kadar olan cihazları içerisinde yani 4 ve 4S modeli içerisinde aynı tasarım ve ufak değişiklikler vardı. Fakat iPhone 5 ile birlikte çok daha yeni bir cihaz tasarımına gidildi.

Hepsi bu değil, iPhone 5’i uzun süre popüler yapacağına inanılan bir teknoloji yoktu oysa iPhone 5S modeli ile birlikte parmak izi teknolojisi geldi ve gerçekten bu model kendini diğer modellerden ayırt eden bir model olma rolüne büründü. Şimdi de iPhone 5S ve iPhone 6 modellerine geçiş yapmak isteyen kullanıcılarının genel bir çoğunluğunun iPhone 5 kullanıcıları olduğu görülüyor. CompareMyMobile‘ın sunmuş olduğu raporlar da tam olarak bu şekilde görülüyor. CompareMyMobile, eski telefonunu satıp yeni bir akıllı cihaz satın almak isteyenlerin global pazarda ilk olarak ziyaret ettiği adreslerin arasında yer alıyor.

Görünen istatistik raporlarına göre şuan en çok yapılan cihaz ticareti iPhone 5 modelinde görülüyor. Ayrıca bu yalnızca Apple serisinde değil tüm telefon kategorileri içerisinde de geçerliliğe sahip. En çok ticareti yapılan ikinci telefon olma puanının sahibi ise unutulmayan cihaz Samsung Galaxy S3 oluyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir