Cuma , 27 Mayıs 2022

En Hızlı Web Tarayıcısını mı Kullanıyorsunuz?

İşletim siteminiz her ne olursa olsun eğer bilgisayarınız internete bağlanıyorsa, internete açılan pencereniz olacak bir web tarayıcısı her zaman için olmazsa olmazların arasında yer alacaktır. Peki, hangi internet tarayıcılarının daha hızlı olduğunu bilmek ve ardından tercihinizi yapmak istemez misiniz? Elbette istersiniz, o zaman gelin internet kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen iki harika web tarayıcısına bir de beraber bakalım;

Google Chrome

Yıllarca web tarayıcıları dediğimizde birçok farklı tarayıcı aklımıza gelirken, Google bir anda oldukça büyük bir hamle yaptı ve rakiplerinin karşısına çok daha etkili bir internet tarayıcısı ile çıktı. İnternete genellikle açılan ilk pencerelerden birisi olan marka, yani Google’ın ürünü olan Google Chrome isimli internet tarayıcısı da durum böyle olunca haliyle fazlasıyla büyük bir ilgiye maruz kaldı ve kısa süre içerisinde en çok kullanılan internet tarayıcıları listesinde ilkler arasında yer almayı başardı.

Google Chrome sizlere yalnızca hızlı bir web deneyimi sunmuyor, aynı zamanda güvenli ve gizlilik şartlarını sağlayan da bir internet tarayıcısı olma görevini üstleniyor. Tabii, bunu bir de kendine has tasarımı ile birleştirince sürekli olarak güncellenince ve Google hesabı sayesinde tüm yer imlerine her yerden ulaşabilme gibi imkanlar eklenince haliyle Google Chrome en iyi ve en hızlı tarayıcılardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca mağaza üzerinden de yine birçok uygulamayı bulup, yükleyerek Google Chrome’u çok daha güçlü hale getirebilmek mümkün.

Mozilla Firefox

Alışkanlıklar kolay kolay terk edilmiyor değil mi? Google Chrome piyasada henüz yokken pazarın en büyük sahiplerinden biri de hiç şüphesiz Mozilla Firefox’du. Fakat geçen yıllar içerisinde Google Chrome kullanıcıları artınca Mozilla Firefox biraz arka plana düştü denebilir. Yine de hem ülkemiz içerisinde hem de tüm dünyada Mozilla Firefox’u seven ve kullanan sayısız insanın olduğunu hatırlamak gerekiyor.

Mozilla Firefox, kullanıcılara rahat ve hızlı internet deneyimini sunarken ayrıca da sade bir arayüzü sunuyor. Mağazasında yer alan sayısız ücretsiz eklentilerle de Mozilla Firefox’u dilediğiniz gibi geliştirmeniz ve çok daha uygun formlara sokarak özelleştirebilmeniz mümkün.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir