Pazar , 27 Kasım 2022

Endüstriyel internetin inovasyona etkisi nasıl olacak?

Endüstriyel internetin inovasyona etkisi nasıl olacak?

General Electric Türkiye’nin teknolojiye, bilime ve insanlığın adım adım ilerleyişine ilgi duyanlara yönelik güncel içerikler, GE’nin kurumsal blogu geturkiyeblog.com’dan takip edilebiliyor. İnovasyon, liderlik, teknoloji gibi alanları takip eden profesyoneller ve bu konulara kişisel ilgi duyan herkese hitap eden blogda dikkat çeken içeriklerden bir tanesi de “Endüstriyel Internet”.

General Electric, Sanayi ve İnternet devrimlerinin ardından gelen üçüncü önemli değişim dalgası olan Endüstriyel İnternet’in ağlar ve makineleri bir araya getirerek küresel gayrisafi hasılaya 10 trilyon ila 15 trilyon dolar ekleyebileceğini öngörmekte. Bu, 70 trilyon dolarlık global hasıla ile karşılaştırıldığında yüzde 15 ila 20’lik bir büyüme anlamına geliyor.

Endüstriyel İnternet, enerjiyi kullanma ve iş yapma biçimini değiştiren Sanayi Devrimi ile haberleşme, bilgiyi kullanma ve para harcama biçimlerimizi değiştiren İnternet Devrimi’nin bir sonraki aşaması olarak kabul ediliyor. Bu iki dönüşümün birleşimi ve devamı olan Endüstriyel İnternet, küresel sanayiye yeni bir şekil verme, verimliliği artırma ve zenginleşme ile güçlü büyümenin dönemini başlatmayı vaat ediyor. Bunun gerçekleşmesi için, global endüstriyel sistemin gelişmiş bilgi işlem, analitik, düşük maliyetli sensör verileri ve internetin olanak sağladığı yeni bağlantı düzeylerinin elde edilmesi gerekiyor.

Endüstriyel internet’in yanı sıra, Thomas Edison’un elektrikli ampulu icadıyla General Electric’in kuruluşundan günümüze kadar geçirdiği evrim ve inovasyon macerasına ait içerikler GE’nin blogunda yer almakta. GE’nin Dünyadaki ve Türkiye’deki çalışmalarına ve gelecek projelerine de blogda yer veriliyor.

GE’nin kurumsal blogu Geturkiyeblog.com’da Enerji Verir, Tedavi Eder, Taşır ve İnşa Eder başlıkları altında sağlık teknolojileri, ulaşım teknolojileri, enerji ve GE’nin bağlantılı sektörlerdeki faaliyetleri takip edilebiliyor.

GE CEO’su Canan Özsoy’un da yazılarıyla yer aldığı General Electric Türkiye’nin kurumsal bloguna http://geturkiyeblog.com/ adresinden ulaşılabilir.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir