Cumartesi , 25 Haziran 2022

Espresso Aroması Teknoloji ile Bir Araya Geliyor!

Basıncı, farklı sıcaklıklar ve yöntemlerle kahve ile buluşturan espresso makineleri, kahve yağının aromatik lezzetini sonuna kadar deneyimlemenize yardımcı oluyor. Espresso yapımı konusunda birçok fonksiyonel yeniliği beraberinde getiren bu makineler, köpük kalınlığını ve kahve yoğunluğunu kahve çekirdeklerine göre ayarlayabileceğiniz eşsiz lezzetler yaratmanız için kullanıyor. Sertliğe yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş su haznelerini ve hava geçirmeyen kapsüllerini de beraberinde getiren makineler, filtre yerine süzgeç kullanması ile diğer kahve makineleri arasından sıyrılıyor.

Yalnızca 30 saniye boyunca basınçlı su ile buluşması gereken yaklaşık 50 adet kahve çekirdeğini, kusursuz bir ayarda öğütmenize ve süzgeçten geçirmenize olanak tanıyan Cafissimo espresso makineleri, Tchibo’nun birbirinden farklı işlevleri ile bir araya gelerek, vazgeçilmez bir kahve deneyimine hazırlanıyor. Özel vakumlanmış çekirdek tanelerini, espresso için öğütülmüş ve ince toz haline getirilmiş kapsüllerde sunan Tchibo, aynı zamanda kahvenin kendine has karakteristik özelliklerini de korumayı amaçlıyor. Bu sayede hem kahve keyfinize teknolojik bir dokunuş yapabilir hem de yılların vazgeçilmez lezzetini yudumlamaya kolaylıkla devam edebilirsiniz.

tchibo-kas16-003

1900’lü yıllarda Luigi Bezzera tarafından bulunduğu ilk günden itibaren, kahve severlerin sevgisini kazanan ve gün geçtikçe popülerliğini arttıran espresso, son dönemde birbiri ardına çıkan farklı aromalar ile kahve kültürünün önemli parçalarından biri haline geliyor. Kaynamış suyun, yüksek basınçlı buhar ile bir araya geldiği ve özellikle Türk kahvesi severlerin de sıklıkla tercih ettiği espresso, içimi sert ve köpüğü bol lezzetler ortaya koymanıza yardımcı oluyor. İnce öğütülmüş toz kahve çekirdeklerinden aldığı gücünü, kıvamı yoğun ve akışkan bir köpük ile bir araya getiren espresso, 30 saniye buhar basıncına bırakılmış kahve çekirdekleri elde etmenizi sağlıyor. Son yudumu alana kadar fincanınızdan kaybolmayacak bu köpük, hem kahvenizin lezzetinin kaybolmasını engelliyor hem de tüm aromaları kahvenin içerisine hapsederek, eşsiz bir deneyim sunuyor.

Özellikle mükemmel bir espressonun en önemli göstergesi olan bu kalın köpüğü, aynı zamanda kahveye tadını veren yegane özellik olarak nitelendiriliyor. Gerek sabah uyanmaya çalışırken gerekse akşam yemeklerinden sonra midenizi yatıştırırken rahatlıkla kullanabileceğiniz espresso; zengin, yoğun ve aroma dolu bir kahveyi yudumlamayı, her zamankinden zevkli hale getiriyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir