Salı , 7 Şubat 2023

Tag Archives: twitter facebook

Facebook Twitter Savaşı Kızışıyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya mecralarından olan Facebook ve Twitter arasında soğuk savaş yaşanıyor. Facebook’un İnstagram’ı almasının ardından, İnstagram fotoğraflarını tweet içerisinde göstermeyi engelleyen Twitter’a Facebook’tan karşılık geldi. Twitter geçtiğimiz günlerde Vine adlı bir hizmeti duyurmuş ve buradan 6 saniyelik videoları tweetlerde direkt olarak açmaya izin vermişti. Yani Vine kullanarak çekilen videolar, tıpkı fotoğraflar gibi direkt Twitter’da açılabilecek. Bunun ardından Facebook, Vine’a olan erişimi sona erdirdi. Vine kullanan kişiler, verdikleri linkleri Facebook üzerinden kullanamayacaklar, sadece tıklama ile erişme imkanına sahip olabilecekler. Facebook – Twitter savaşı neyi getirir, neyi götürür bilmiyoruz. Ama görünen o ki, Facebook intikam için her şeyi yapacakmış gibi duruyor. Bakalım Facebook’a bir TT listesi gelecek mi? Bunu da yakın zamanda görecekmişiz gibi geliyor bana.

Devamı »

‘Facebook ve Twitter sizi insanlıktan çıkarıyor’

  Kullanıcılarına internet üzerinden görüntülü konuşma yapma imkanı sağlayan Skype yazılımı en son başlattığı reklam kampanyasında, internet kullanıcılarını şaşırtan bir uyarıya yer verdi. Skype; Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin insanlık dışı aktiviteler sergiledigini iddia etti. Duvar paylaşımından kaliteli sohbete geçiş yap”, “140 karakter kullanmak irtibatı koparmamak anlamına gelmez” gibi sloganlarla açıkça Facebook ve Twitter üyelerini hedef alan Skype, “Siz bu siteleri hayatınıza sokarak, farkında olmadan yer altında yaşıyorsunuz. Gerçek anlamda hissetmek, bu tarz sosyal sitelerin yarattığı sanallık ile duygusuzlaşan kişiler için artık çok zor. İnsanlar görmek, dinlemek ve hissetmek için yaratılır ve bunlar sadece Skype’ın kullanıcılarına sağlayabileceği özelliklerdir” diyerek Facebook ve Twitter kullanıcılarına mesajını gönderdi.(ANKA)

Devamı »

Google ile Twitter Savaşı Kızıştı

Sosyal ağlar arasındaki savaş iyice kızıştı! Google’ın salı günü Google+’ı arama sonuçlarına dahil edeceğini açıklamasının ardından Twitter arama devine ateş püskürdü! Mikroblogging sitesinden yapılan açıklamada Twitter’ın gerçek zamanlı bilgilerinin genelde Google’da en ilgili sonuçları verdiği belirtildi: “Birçok kere gördüğümüz üzere flaş haberler önce Twitter’da çıkıyor. Google’ın değişiklikleri sonucunda bu bilgiye ulaşmanın herkes için çok daha zor olacağından endişe ediyoruz”  Google’ın “Search Plus Your World” adını verdiği güncellemesi, Google+ sayfalarının normal arama sonuçlarında çıkmasını sağlıyor. Twitter’ın sözcüsü Matt Graves ise bu duruma oldukça tepkili: “Yıllar boyu insanlar internette bir arama yaptığında Google’a en ilgili sonucu getirmesi konusunda güvendi. Genelde insanlar dünyada olup bitenleri öğrenmek ve son dakika haberleriyle ilgili bilgi almak istiyor. Twitter gerçek zamanlı veriler açısından değerli bir kaynak olmayı başardı. 100 milyon kullanıcı her gün 250 milyon tweet gönderiyor. Son dakika haberleri çoğu zaman ilk önce Twitter’da çıkıyor, sonuç olarak Twitter hesapları ve tweet’ler genelde en ilgili sonuçlar oluyor. …

Devamı »