https://juragankomik.com
Pazartesi , 26 Şubat 2024

Tag Archives: yemek sepeti

“Doyurucu Bilgi Kaynağı” menuburada.com Açıldı!

“Doyurucu bilgi kaynağı” sloganını kullanan Menuburada.com restoranların güncel menü fiyatları ve iletişim bilgilerini bulabileceğiniz bir web sitesi. Menuburada.com’da her restoranın menüsü, fırsatları, çalışma saatleri, adres ve diğer iletişim bilgileri yer alıyor. Şu anda 1.045 restoranın bulunduğu siteye her hafta 100-150 kadar yeni restoran ekleniyor. Restoranlara hiçbir komisyon ve ücret olmadan kendi menüleri yayınlama fırsatı veren Menuburada.com’un restoranlardan tek talebi fiziksel olarak bastırdıkları menülerde ve diğer tanıtım kanallarında Menuburada.com’da yer aldıklarına dair bir bilgiyi yayınlamaları oluyor. Restoranlar menüleri kendi web sitelerinde, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda yayınlayabiliyorlar. Yeni müşterilere ulaşabiliyorlar. Restoranların en değerli müşteri kazanma aracı olan menülerin daha çok müşteriye ulaşmasına aracı olan Menuburada.com yıl içinde 5.000 restorana çıkmayı hedefliyor. Menuburada.com 2013 Mart aylarında yayına başladı, yazılım süreciyse kendi içindeki bir ekip tarafından 1 yıllık sürede geliştirildi. Toplam 5 kişilik bir ekip tarafından yönetilen Menuburada.com yakın zamanda mobil uygulamalarını da çıkarmayı planlıyor.

Devamı »

Yemeksepeti.com Android Uygulaması

Türkiye’nin online yemek siparişi portalı yemeksepeti.com 2011 haziran ayında android uygulamasını çıkaracağını duyurmuştu fakat ekim ayına ancak çıkarabildiler. Uygulamayı inceleme fırsatını yeni buldum.İlk sürüldüğünde kullanıcı adlarında Türkçe karakter bulunan kullanıcılar login olamama gibi bir sorunla karşılaşıyorlardı fakat bu sorun giderilmiş durumda. Ek özellik olarak canlı destek butonuna tıklandığında çağrı merkezini aramaktadır. Uygulama genel hatları ile güzel gibi durmasına rağmen kullanıcılardan 3.9 gibi bir oy almış bulunmakta. Benim de takmış olduğum bir kaç ayrıntı var andoroid uygulaması yapılırken andorid’e saygı gösterilmemekte ve iPhone arayüzü kullanılmaktadır.  Bu beni rahatsız eden bir görüntü. 2.5 senelik Android kullanıcısı olarak bu noktada rahatsızlık duydum ve android’e önem verilmediği kanısındayım. Kurum sanırım bundan habersiz Android piyasadaki ağırlığını her geçen gün daha fazla hissettirmekte. Önem sırası yükselmektedir. Kısaca uygulama için söylenecek son söz genel hatları ile düzgün çalışıyor, tasarım berbat, yemek sepetine yakışmıyor..

Devamı »

iPad ve iPhone için Valensas Dergi Platformu

Türkiye’de mobil servis sektöründe önemli bir konuma sahip olan Valensas yeni ürünü ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Özellikle iPhone ve iPad uygulamaları alanındaki tecrübesi ve bünyesinde barındırdığı uzman yazılımcılarıyla tanınan bu firmanın; Sahibinden.com, Yemeksepeti.com gibi e-ticaret sitelerinin iPhone ve iPad uygulamalarını hazırladığını ve referansları arasında Arçelik, DHL Express, Castrol, Ülker, Axess, İddaa, Kuryenet, Turkcell gibi firmaların da bulunduğunu hatırlatmak gerekir. iPhone ve iPad uygulamaları alanında uzmanlaşan Valensas’ın çok sayıda büyük firma için tamamladığını önemli projelerin haricinde App Store’da da Valensas tarafından yazılan onlarca uygulama mevcuttur. Valensas bu alanda edindiği derin birikim ve tecrübesini kullanarak yeni mobil servisini müşterilerine sunuyor. Kısaca VDP olarak adlandırılan Valensas Dergi Platformu, iPad için özel hazırlanmış bir dergi paketidir. VDP müşterilerine, dergilerini offline olarak iPad üzerinden sesli ve görüntülü olarak yayınlama imkanı sunuyor. Geleneksel dergi okuma alışkanlığının korunarak kullanıcı dostu şeklinde geliştirilen yazılımlarla okuyucuların bu uygulamaları kolayca benimsemesi amaçlanıyor. “…Ve dergicilik yeniden eskort doğdu!” sloganıyla kullanıcıların beğenisine …

Devamı »