Cuma , 12 Ağustos 2022

Evim Evindir Van!

Gazeteci Ahmet Tezcan, Van’da meydana gelen depremin ardından evsiz kalan, dışarıda yaşamak zorunda kalan Vanlı vatandaşlarımız için Twitter’da bir kampanya başlattı: Evim Evindir Van! Evi müsait olanların, evlerinden olan Vanlı kardeşlerimize kucak açma projesi…

sitesi de açılmış.

İşte projenin başlamasına vesile olan tweet:

“Çevre yakin il ve ilcede imkani olanlar Vanlilari cadirlara birakmayin, gidip bir aileyi (ozellikle cocuklulari) alip misafir edin!”

bu da projenin startının verildiği tweet:

“Çadırı en az deprem bu olsun! Van’ın komşu illeri ENSAR hassasiyeti gosterip evlerini Vanlılara açsın! İyilik için felaketi fırsata çevirin!”

bunlar da şekillenişi:

“Vanlı bir aileye evimi açmaya hazirim. Kamu kuruluşları bunu da organize etmeli!”

yakupkıyanç: “@tezcanah Biz de organize edebiliriz Ahmet Hocam. #EvimEvindirVan diyelim hep beraber…”

omerskar: “Evimde bir odam musait evi yikilan bir aile de ben alabilirm @tezcanah

“Kamu ve Sivil yardim kuruluslari, evsiz kalanlara evini acacaklar icin ozel birim olusturmali.”

“Kiracı bekleyenler evlerini kış boyunca Vanli evsizlere acabilir. İstanbul’daki evimi bu amacla Van Valiligi hizmetine vermeye hazirim!”

meldaonur: “@tezcanah Aile alamazsak da ailesiz kalanları alabiliriz…”

saruhanoguzhan: “@tezcanah Gerekirse iş yerlerimizde uyuruz. buyursunlar evlerimize başlarımızın üstünde yerleri var kardeşlerimizin.”

“Gazeteci ve siyasetci arkadaslar Vanlilara evini acmak isteyenler için ilinizin valiliklerini harekete gecirin! Kişta kimse disarda kalmasın”

hammedmetin: “@tezcanah Ensar Ruhu .. Rahmet-i ilahiyi coşturacağına ümidim tam ..Ne olur bu beste yarım kalmasın ..”

mutluzor: “@tezcanah erzurum merkezde oturuyoruz ailecek misafir edebiliriz”

aydınçakırtaş: “@tezcanah Biz de dernek olarak bir 10 kisiyi misafir edebiliriz insallah ihtiyac olursa”

“İstanbul’da #EvimEvindirVan diyenler @Erhan_Celikk ‘in haberhan@hotmail.com adresine mail atabilir,liste valilige iletilecek!”

halimcakir: “@tezcanah İnsani önerinizi İçişleri Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Osman Güneş’e ve Kırşehir Valimize ilettim..”

“İstanbul Valimiz H.Avni Mutlu #EvimEvindirVan kampanyasindan haberdar edildi. Çok sevindi. Gerekenin yapilmasi icin talimat verecektir!”

“#EvimEvindirVan kampanyası için Milletvekili Çağatay Kılıç Samsun Valisi ile konuşuyor. Ensar ruhu taşıyan Samsunlular siz de hazırlanın!”

Kampanyaya katılmak için valiliklerle irtibata geçebilirsiniz uyarısında bulunuluyor. destek şart.

Hakkında SMH MAKALE

3 comments

  1. Yardim Lütfen
    Ben internete girmek icin internet explorer kullanmaktayim. Ancak internet explorerda birden cok sayfa actigimda firefox cokmekte. Bu tarz bir problemle karsilasan arkadaslar varsa ve bana yardimci olurlarsa cok sevinirim.
    saolun…

  2. senem hanım teliniz var mı sizi arasınlar

  3. van-erciş ilçesi yurt kur binası kışla mah. kürüm petrol yanı erkek bloğu çökmüştür binanın 1. katında bir yurt görevlisi enkaz altında kalmıştır ve sesi duyuluyor lütfen yardımcı olun.yardımcı birlikler henüz gelmemiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir