Cuma , 9 Aralık 2022

Facebook beğeni arttırma yolları

Facebook sayfaları özellikle kısa zaman içerisinde birçok kullanıcıya katılmak istediğinizde tercih edebileceğiniz en kestirme sosyal çözümlerden birisi oluyor. Fakat çoğu kullanıcının bazı avantajları atlayarak facebook sayfası oluşturması çok daha az beğenilemelerine neden oluyor. İşte yeni başlayanlar için altın niteliğinde tam 5 ipucu;

Facebook sayfanız için harika bir isim ve URL bulun

Facebook sayfanız için gerçekten harika olduğuna inandığınız bir isim ve bu isme uygun da bir URL bulana kadar denemeye devam edin. Unutmayın ki Facebook’da artık boşta sayfa ismi bulmak boşta domain bulmaktan çok daha zor.

Hashtag kullanımını arttırın

Artık Facebook da tıpkı Twitter gibi Hashtag’in sahibi. Sayfanızın paylaşımlarında mutlaka daha çok hashtag kullanın ve görünebilirliği arttırmaya çalışın.

Reklam yapmaktan çekinmeyin

Bir Facebook sayfası için en zor adım ilk adımlardır, paylaşacak ne kadar çok şeyiniz olsa da sayfanızın beğenen ve takipçi kitlesi düşüktür. Bu nedenle biraz bütçe ayırıp reklam ile ilk başlangıç aşamasını atlatmanız kolayca büyümenize yardımcı olabilir.

Diğer sayfalar ile reklam yapın

Tabii sahte bir hesap oluşturup sakın sayfanızı yaymaya çalışmayın, fakat yöneticiler ile irtibata geçip sizin sayfanıza eşit sayfalarda karşılıklı reklam yapmanız kitlelerinizin büyümesi için avantajlı olabilir.

Görsellerinizi harika şekilde tasarlayın

Birçok kaliteli facebook sayfasına baktığınızda tasarımları gerçekten harikadır, siz de buna elinizden geldiğince dikkat edin.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir