https://juragankomik.com
Perşembe , 30 Mayıs 2024

Facebook En Çok Mobilde Kullanılıyor

Hayatımızın her saniyesinde sosyal medyaya ihtiyaç duyduğumuz bir gerçek diyebiliriz, Facebook üzerinde yapılan bir araştırmaya göre dünya üzerinde geniş kullanıcı sayısına sahip Facebook, Global Web Index tarafından yapılan araştırmada en çok mobil cihazlar üzerinde kullanılıyor.

Global Web Index tarafından yapılan bu araştırmada, 2013 yılının son çeyreğine doğru Facebook mobil uygulamalarının kullanımında büyük bir artış gözlemlendiği görülmekte. Bunun sebebi olarak ise akıllı telefon kullanımının arttığı sebebi gösterilebilir. Günümüzde çok uygun fiyatlara Android, İOS veya Windows Phone işletim sistemine sahip bir telefon satın almak mümkün, bu durum ise bu platformların uygulamalarının kullanımında artış olmasına neden oluyor.

basliksiz-11390272825

Günümüzde sosyal medya, insanların en büyük kaynaklarından bir tanesi, Facebook, Twitter gibi sosyal ağları en hızlı izleme yolu mobil cihazlar gibi gözüküyor. Dışarıda bir yerde otururken, gezerken, işteyken veya herhangi bir yerdeyken cebinizden masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızı çıkarmak mümkün değil, öyle değil mi?

Bu nedenle sadece Facebook değil, Twitter gibi büyük sosyal ağların tümünde mobil kullanım PC kullanımına göre çok daha yüksek seviyelerde seyrediyor. Sosyal medyayı mobil uygulamalar yoluyla takip eden kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor, günümüzde akıllı telefonların ne kadar çok olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, bu durum çokta şaşırtıcı gözükmüyor, sosyal medya haberleri, gelişmeler ve yeni haberler için takipte kalınız.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir