Pazar , 3 Aralık 2023

Facebook Giderek Daha Çok İnsanı Asosyal Yapıyor

Pew şirketinin araştırması sosyal medyada gizlilik ayarlarının son yıllarda attırdığını ve daha az insanla arkadaş olma eğiliminin güçlendiğini ortaya koydu.
Pew Internet & American Life Project’in Cuma günü yayınlanan yeni araştırması ilginç sonuçlar ortaya koydu. Bu araştırmaya göre Facebook kullanıcıları daha anti-sosyal olmaya başladı.

Pew grubunun çalışmasına göre artan sayıdaki sosyal ağ kullanıcı sayısı, insanların gizlilik kurallarını daha sıkılıştırmalarına ve daha fazla insanı arkadaşlıktan çıkarmalarına neden oluyor.

Bu araştırma sosyal ağları kullanan kullanıcıların üçte ikisinin Facebook, Google+ ve Twitter sayfalarında gizlilik konusuna daha fazla önem atfettiklerini ortaya koydu.

Pew bu araştırmayı telefon yoluyla 2,227 Amerikan vatandaşıyla konuşarak yaptı. Sonuçlar katılımcıların %63’nün tanımadıkları arkadaşlarını sildiklerini, %44’nün bu arkadaşların yaptıkları yorumları dahi sayfalarından kaldırdıklarını ortaya koydu.

Çalışma ayrıca %67 oranında kadın kullanıcının profilinden insanları sildiğini ortaya çıkarırken, erkeklerde bu rakam %58. Ayrıca kadınların yine %67’lik bir oranı gizlilik kurallarını en üst düzeyde tutmayı tercih ederken, erkelerde bu oran %48.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir