Perşembe , 29 Eylül 2022

Facebook Grup Nedir Nasıl Kullanılır

Facebook Grup Nedir?

Facebook kullanıcıları tarafından oluşturulabilen sayfalar kısa süre sonra bazı alanlarda yeterli aktiviteyi sağlayamamaya başladı. Bunun üzerine çok daha fazla etkileşime açık olan ve kullanıcıların gerektiğinde kendi aralarında oluşturup kullanabileceği Facebook Grup hizmeti yayına alındı.

Facebook Grubu Nasıl Oluşturulur?

Facebook’a giriş yaptıktan sonra sol sekme içerisinde yer alan Gruplar sekmesinden siz de bir grup oluşturarak bu gruba istediğiniz gizlilik ögelerini ekleyip, grubunuzu hemen yayına alabilirsiniz. Gruplar sayfadan farklı olarak etkileşimi yüksek olan sayfalardır. Bu sayfa içerisinde (yasaklanma durumu haricinde) herkes paylaşım yapabilir. Ayrıca gizlilik ayarları sayesinde bu grupta sadece kimlerin yer alacağını tahin edebildiğiniz gibi dilerseniz tamamen katılmaya açık bir grup da meydana getirebilirsiniz. Grup oluşturduğunuzda istediğiniz kişileri onay beklentisi olmaksızın gruba ekleyebilirsiniz. Bu da Facebook Grup’u daha işlevsel bir hale getirir.

Facebook Grup Nasıl Kullanılır?

Grubunuzu oluşturduktan sonra bu grup içerisinde öne çıkan ekler yaratabilir ve grup üyeleri içerisinden istediklerinizi gruptan uzaklaştırabilirsiniz. Ypacağınız gizlilik ayarları sayesinde grubun sadece grup içerisindeki üyelere özel bir oluşum olmasına imkan sağlayabilirsiniz. Özellikle ekip çalışmaları ve toplulukları bir araya getirme açısından Facebook Grupları çok daha iyi bir seçimdir. Gruplarda bildirim seçeneği daha geniş olduğu için üyeler yapılan paylaşımlardan bildirim olarak haberdar olurlar. Bu sayede gönderilen gözden kaçırılma riski en aza indirilir. Siz de üst başlıkta anlatılan adımları takip ederek hemen kendi Facebook grubunuzu oluşturabilirsiniz.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir