Pazar , 26 Mart 2023

Facebook Insıghts Nedir Nasıl Kullanılır

Facebook Insights Nedir?

Facebook sürekli kendini daha gelişmiş bir hale getirmeye çalışırken aynı zamanda da markaların kullanıcıları ile etkileşimini arttırabilmesi ve daha kolay büyüyebilmesi için yeni adımlar atıyor. Facebook’daki sayfaların istatistik sisteminin yeni şekli olan Facebook Insights’da bu yeniliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Facebook Insights Nasıl Kullanılır?

Facebook Insights yada Türkçe ismi ile Facebook İstatistiklere yöneticisi olduğunuz herhangi bir sayfa içerisinden ulaşabilirsiniz. Bu sayfalar içerisinden Facebook Insights sayesinde etkileşim takibi, beğeni takibi, sayfanın genel durumu, gönderilinizin kullanıcılara ulaşma durumu gibi bir Facebook sayfasının büyümesinde ve gelişmesinde önemli olan tüm istatistik verilerine ve analizlere ulaşabilirsiniz. Bu analizlerden ulaşarak sayfanızın aktifliğini göz önünde bulundurabilir ve sayfanızın daha çok Facebook kullanıcısına ulaşması için neler yapmanız gerektiği hakkında çıkarımlarda bulunabilirsiniz.

Örneğin Facebook Insights sayesinde etkileşimlerin en yüksek olduğu saatleri saptayarak bu saatler içerisinde paylaşım sıklığını arttırarak sayfanızın daha aktif hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu örnekte olduğu gibi Facebook sayfa analizlerinizi yapabileceğiniz daha birçok detay Facebook Insights içerisinde sizleri bekliyor.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir