https://juragankomik.com
Perşembe , 20 Haziran 2024

Facebook Milyarderi Zuckerberg’in Sıradan Ailesi

ABD’li sosyal paylaşım sitesi Facebook’un 18 Mayıs’taki halka arzında 96 milyar dolarlık bir piyasa değerine erişmesi bekleniyor. Facebook’u 2004’te Harvard Üniversitesi’ndeki yurt odasında kuran Mark Zuckerberg ise bu süreç sonrası yaklaşık 18.7 milyar dolarlık bir servetin sahibi olacak.

Mark Zuckerberg (27) halka arz için Wall Street’teki görüşmelerini sürdürürken Zuckerberg ailesi ise mütevazı bir yaşam sürmeye devam ediyor. Zuckerberg’in anne ve babası New York’ta dişçilik yapıyor. Baba Edward Zuckerberg 600 bin dolarlık evlerinde açtığı muayenehanesinde hasta kabul ederken aslen psikiyatrist olan anne Karen Zuckerberg ise muayenehaneyi yönetiyor.

Daily Mail gazetesinin haberine göre ‘Ağrısız Doktor Z’ olarak tanınan baba Zuckerberg 1978 yılından beri sürdürdüğü işini “bebeği” olarak gördüğünü belirtiyor ve emekli olmayı düşünmüyor

3 kızkardeşi var

Anne ve baba yıllardır New York’taki ev-ofiste oturuyor ve çok az eşya kullanıyor. Evdeki tek lüks küçük bir sinema salonu.

Ed Zuckerberg oğlunun kendisine hediye ettiği 2 milyon Facebook hissesine ise halen dokunmamış. Tutumluluğu ailesinden öğrendiği belirtilen Mark Zuckerberg, hâlâ kiralık evlerde adeta bir öğrenci gibi yaşamasıyla dikkat çekiyor.

Mark Zuckerberg’in 3 kızkardeşi var. En küçük kızkardeş Arielle Zuckerberg San Francisco’daki Wildfire Interactive adlı bir pazarlama şirketinin ürün müdürü. Ortanca kızkardeş Donna Zuckerberg ise bir yemek blog’u tutuyor ve ABD’nin prestjili okullarından Princeton Üniversitesi’nde doktora yapıyor.

En büyük kızkardeş Randi Zuckerberg ise San Francisco’da teknoloji üzerine bir televizyon şovu hazırlıyor. Randi Zuckerberg’in eşi Brent Tworetzky ise bir e – kitap şirketinde çalışıyor.

 milliyet

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir