https://juragankomik.com
Cuma , 19 Nisan 2024

Facebook Nedir Nasıl Kullanılır

Facebook Nedir?

Facebook, 2004 Yılında yayın hayatına merhaba diyen ve aslında Harvard Üniversitesinin öğrencilerinin kullanımı için tasarlanan bir sosyal ağ sitesidir. Kuruluşundan sonra kısa süre içerisinde Facebook tüm ABD’de kullanıcılara sahip olmuş ve ardından global pazara açılarak Türkiye’de de kullanılabilir hale gelmiştir.

Facebook Nasıl Kullanılır?

Facebook, sosyal ağ sloganı ile çıkmış olduğu yolculuğunda insan ögesini benimsemiş ve kişilerin sadece tanıdıkları diğer kullanıcılar ile ilişki kurabilmesi prensibi üzerine kurulmuştur. Sosyal medyanın en güçlü web sitelerinden biri olan Facebook’u kullanmanın sayısız farklı yolu var. Tıpkı sanal dünya dışarısındaki yaşadığımız gerçek dünyadaki sosyal faaliyetlerimizin büyük bir kısmını da yine Facebook ortamına taşıyabilmek hatta söz yerindeyse oturduğunuz yerden diğer insanlar ile sosyal bir ortam yaratıp içerisinde bulunabilmeniz mümkündür.

Facebook’da kişisel profilinizi oluşturmak için size gerekli olan tek şey geçerli bir mail adresine sahip olmanızdır. Mail adresiniz aracılığıyla Facebook profilinizi oluşturduktan sonra Facebook içerisinde yer alan arama motorunu kullanarak Facebook üzerinde profile sahip olduğunu düşündüğünüz kişilere erişerek bu kişilere arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz. Arkadaşınız olan kişilerle yorumlaşabilir, sohbet edebilir ve onların Facebook üzerindeki hareketlerinin büyük bir kısmını kendi haber akışınız üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra markanız, fikriniz veya farklı bir amaca hizmet eden Facebook sayfası veya grubu oluşturarak da yine bu sosyal dünyanın içerisinde yer alıp, çok fazla internet kullanıcısına kısacık zaman dilimleri içerisinde ulaşabilirsiniz.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir