Salı , 30 Mayıs 2023

Facebook Mobil Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnsanlar internette, Facebook hesabına giriş yapmak ve sosyal çevresinin neler yaptığına bakmaktadır. Dünyada toplam kullanıcı sayısı 700 milyonu geçen Facebook’a yeni nesil akıllı mobil cihazlar üzerinden erişim sağlamaya yarayan bir uygulama olan Facebook Mobil ise son rakamlara göre dünyanın dört bir yanındaki 1 milyardan fazla insan tarafından kullanılmaktadır. Malumunuz mobil cihazlar artık dünyanın dört bir yanında uygun fiyatlara insanlara ulaşatırılıyor. Hal böyle olunca internete girmekte zaman ve mekana bağımsız kalıyor, internet kullanıcılarının yoğun ilgi gösterdiği Facebook’un artık bir sanal eğlence olduğu da gözden kaçmadı değil. Mobil cihazlar üzerinden internete bağlanarak kullanıcının Facebook hesabına erişim sağlamasına imkan sağlayan Facebook Mobil, herkesin telefonuna indirerek kurabileceği bir akıllı telefon uygulamasıdır.

Herkesin artık internette ki favorisi olan Facebook, tüm üyelerine “web tarayıcı kullanarak web sitesi adresi (domain) yazmak zorunda kalmadan” hesaplarını yönetebilmesi için Facebook Mobil uygulamasını geliştirmiştir.

Facebook da sık görüşülen arkadaşlarla konuşmayı mobil uygulama üzerinden  kolaylaştıran seçeneklerin de bulunduğu Facebook Mobil, profil ayarlarının fotoğraf değiştirmeye kadar mobil cihaz üzerinden yapılabilmesini de sağlar. Postlara da mobil cihaz kullanarak yorum yazabilirsiniz facebook mobil , maalesef sürekli güncellenmektedir. Farklı markaların ürünlerinde kullanılan Facebook Mobil uygulamaları bulunduğu gibi, Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlar için de Google Play Store üzerinden sunulan ücretsiz uygulama mevcuttur. Mobil cihazlarında Google Play uygulaması olanlar ise pratik bir biçimde uygulama üzerinden ücretsiz olarak Facebook Mobil’i indirebilir.

WhatsApp mobil uygulaması da Zuckerberg’ın sahip olduğu firma tarafından satın alınmıştır. WhatsApp kısa süre içerisinde dünyanın mobil iletşim konusu bir numaralı platformu haline gelmiştir. WhatsAppa şuanda 7’den 70’e herkesin cebine inmiş durumdadır.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir