Çarşamba , 17 Ağustos 2022

Facebook Profilinizde ki Etiketlemeleriniz.

Hepimiz illa ki facebook kullanıyoruzdur. Ben dahil. Şimdi sizlerle bir konuyu tartışmak istiyorum. Facebook etiketlemeleri konusunda.

Bakınız, facebooka şimdi sahildeyiz yada piknikteyiz diye bir fotoğraf ekledik, kimler var fotoğrafda sevgili facebook bunu bize soruyor. Hayrına değil ya elbet senin kimlerle akraba olduğunu yada kimlerle beraber olduğunu kendi datasına kaydetmek için.

Baktık hemen etiketliyoruz işte mangal resminde arka tarafta, atletle mangal başında olan Hüseyin amcayı etiketledik. Sol tarafta yazık kadıncağız Fadime teyze (Hüseyin amcanın eşi yazıyor facebook profilinde) domates, hıyar falan kesiyor. En ön tarafta öz çekim yapan Ayşe’yi(Hüseyin amca babası Fadime teyze annesi yazıyor facebook profilinde) de unutmamak gerek sağ tarafta odun toplamaya giden Ahmet amca ( Hüseyin Amca’nın kardeşi yazıyor profilinde)  ise yorgunluktan ölecek durumda. Şişe ile su almaya giden Metin ( Ahmet Amca’nın oğlu yazıyor facebook profilinde ) belki bıkmış durumda. Metin’in profilinde bakınca da Hümeyra teyze de Metin’in annesi olarak gözüküyor zannedersem getirmemişler onu resimde yok.

 

Gördüğünüz mü yukarıda sadece bir fotoğraf üzerinden yaptığım yorum aslında MİT yada Emniyetin yapması gereken bir şey değil mi yada bilmesi gereken desek daha iyi olabilir.

İki ailenin kimlerden oluştuğunu gördük. Bu gibi durumlar size ilerde zarar verebilir örneğin bir düşmanınız olabilir ve bu durumda düşmanınız aile bireylerinizi öğrenebilir benden bir tavsiye facebook yada facebook gibi sosyal ağlarda aile bireyleriniz hakkında pek fazla bilgi vermemenizdir…

Not : Yukarıda ki yorumda kişiler tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklik ile bağıntısı yoktur. Eğer gerçeklik payı var ise tamamen rastlantıdır. Kişiler haber için oluşturulmuş olup sadece bilgilendirme yapılmıştır…

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir