Salı , 30 Mayıs 2023

Facebook Siyonist İsrail’in Emrine Girdi


Ortadoğu sosyal medya hareketli devrimlerle ile çalkalanırken,
oluk oluk müslüman kanı akarken, bu sözde halk devrimlerinin öncüsü olan facebook,
ortadoğu ülkelerindeki muhalif grupların kendini ifade etmesi ve örgütlenmesi için seferber olmuştu hatta ücretsiz erişim sağlamıştı.

Ultra özgürlükçü facebook’un foyası ortaya çıktı, filistinliler tarafından açılan ve intifada’ya davet eden 350 bin kişilik sayfa, İsrail Kamu Diplomasisi Bakanı Yuli Edelstein’in Facebook’un kurucusu kendisi de yahudi olan Mark Zuckerberg’e Bir telefonu ile kapatıldı.

Üçüncü İntifada’ adı verilen grup sayfasında Müslümanlar, 15 Mayıs’taki Cuma namazından sonra israil’e karşı ayaklanmaya çağrılıyordu.

El-Fetih’in önde gelen isimlerinden Demetri Deliani, İsrail’in girişiminin insan haklarına ve ifade özgürlüğüne aykırı olduğunu söyledi.

evet;
herkese karşı ayaklanabilirsin
ama İsrail’e karşı Asla!!

sanırım ortadoğu sosyal medya devrimleri şimdi daha iyi anlaşılacaktır!

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

One comment

  1. Aynı haberi yabancı kaynakta ben de okudum. Sayfanın esas kapatılma sebebi içindeki “İsraillileri ve Yahudileri öldürün” çağrılı videolar. Hiçbir sosyal medya sitesinde böyle keyfinizce nefret söyleminda bulunup ve bir ırkın mensuplarının katledilmesi için çağrıda bulunamazsınız. Merak etmeyin İsrailliler de Filistinlilere karşı yapamaz, o sayfa da kapatılır.

    Bu çok önemli bir haber değil. Her zaman olan şey olmuş. İnternette suç unsuru taşıyan içerik silinir. Ama ben sizin durumunuzu anlamadım. İşinize gelen yeri öne çıkarıp esas önemli olan kısmı gizlediğinizde yaptığınıza habercilik değil başka şey denir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir