Pazar , 29 Mayıs 2022

Facebook Ücret Talep Edecek!

Facebook, kullanıcıların yazdığı iletileri tüm arkadaşlarına göstermek için ücret almaya hazırlanıyor.

Facebook akışlarında, yazılan her durum güncellemesinin görünmediği biliniyor. Yani, bir durum güncellemesi girdiğinizde, her arkadaşınızın bunu görüp görmeyeceğini bilemiyorsunuz. Facebook’un akışlardaki bu algoritması, bazı kullanıcıların şikayet etmesine sebep oluyordu ki, ortaya çıkan bir başka gerçek sebebiyle artık çok daha fazla eleştirilecek.

Bir süredir çeşitli reklam modelleri ile paraya iyice bulaşan Facebook, şimdi de yazdığınız iletileri tüm arkadaşlarınıza göstermek için sizden ücret talep edecek. Ücreti ödediğiniz takdirde, söz konusu algoritma devre dışı kalacak ve Facebook iletileriniz tüm arkadaşlarınız tarafından görünebilecek.

Haberin Facebook sözcüsü Mia Garlick tarafından “Test aşamasında olan bir yenilik” şeklinde doğrulanması ve ortaya çıkan görselde de iletinin öne çıkarılması için 2 dolarlık bir ücret talep edilmesi habere netlik kazandırıyor. 30 milyona yakın Türk kullanıcı bulunan Facebook’un böyle bir uygulamayı hayata geçirmesi, bir çok soru işaretini beraberinde getiriyor.

alıntı: samanyoluhaber

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

4 comments

 1. he her haltı siz biliyosunuz adam attığımız msja bile para istiyor be diğer kutusuna gidecekmişte eğer 53,0 tl ödersen msj kutusuna düşecekmiş neyden bahsediyosunuz siz yaa ahmet de lafı gediğine falan oturtamamış geçin bunları haber doğrudur.

 2. Bu haberi yayınlayanlara yazdığım eleştirilerden ötürü özür diliyorum. Haber doğru gerçekten. “Öne çıkar” adı altında bir buton çıkmış durumda.

  Saygım sonsuz…

 3. Ahmet bey taşı gediğine oturtmuş,

  Gerçekten bu kadar özentisiz blog haberi yazılır. Sansasyon yaratmak için yapıyorsanız evet başarıyorsunuz. Habercilikte önce kaynağı yetit etmek gibi bir unsur var. Bize Mia Garlick’in bu duyuruyu nereden yaptığını gösterir misiniz acaba?

  Hayır yani samanyoluhaber süper iddialı bir haber kanalı mı ki de bu kadar inanıp yayınlıyorsunuz?? Ayrıca samanyolu haber de haberin varlığından şüpheliyim. Sayfanın varlığı var evet ama ulaşılamıyor.

  Ayrıca üstte koyduğunuz resimi yada herne haltsa, size dreamweaver aracılığıyla (hatta ona bile ihtiyaç yok, photoshop yeter) 1 bilemediniz 2 saate hazırlayabilirim.

  Facebook ile ilgili bir haber yapmadan önce http://newsroom.fb.com/ da bakmanız önerilir, sayın yazar topluluğu…!!!

  Umarım saygı duyduğum, sürekli takip ettiğim bu web sayfası asparagas haberler yaparak “güvenlerini” yitirmezler.. Saygılarımızla.

 4. Sanırım konuyu arastırmadan yazmmıs olmalısınız Facebook’a uye olurken “Ücretsizdir ve daime Ücretsiz kalacaktır yazar. http://imageshack.us/photo/my-images/684/facebooknz.png/ Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir