Cumartesi , 20 Ağustos 2022

Facebook yeni profil tasarımı Timeline’ı tanıttı

Google’ın, Facebook’a karşı Google+ ile girdiği savaşa, Facebook yeni özellikleri tanıtarak cevap veriyor. Yaklaşık 2 aydır hep bir yenilik içerisinde olan Facebook, en son yeni profil tasarımını duyurdu.

Facebook’un düzenlediği F8 2011 Geliştirici Konferansı’nda tanıtılan yeni tasarım, kimileri tarafından beğenilse de eleştiride aldı.

Yeni tasarımla beraber tanıtılan Timeline yani zaman çizgisi de katılımcılara tanıtıldı. Artık yeni Timeline ile Facebook’daki geçmişinizde ne varsa bir arada görüntülenecek. Timeline içeriği yıllara ve aylara göre sıralayabiliyor. Facebook’daki eski profil fotoğraflarınız, profil durumlarınız, yer bildirimleriniz gibi tüm paylaşımlarınız burada listeleniyor.

Facebook’un Timeline sayfasının üst kısmına kullanıcılar diledikleri bir fotoğrafı ekleyebiliyor. Kapak fotoğrafının yanında ise biz zaman cetveli bulunacak. Nereden nereye tadında olacak bu yeni aracı beğenmeyenler de mevcut.

Yeni Timeline özelliğini sağ alandaki videomuzda görebilirsiniz

Timeline tasarımı seçilen pilot kullanıcılar tarafından test edilmeye başlandı. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde de tüm kullanıcılara yayınlanacak.

 

Hakkında Deniz Boz

Yönetmen, Gazeteci.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir