Pazar , 29 Mayıs 2022

Facebook Zaman Tünelini Markalara da Açtı

İlk kullanılmaya başlandığı andan itibaren çoğu facebook kullanıcısından kötü not alan zaman tüneli (Timeline) artık sayfalarda da etkinleşecek. Bugün facebook’da sayfa yönetenlere gelen bildirim bunun habercisi oldu. Zaman tünelini artık marka sayfaları da kullanacaklar.

Nasıl geçebilirim?

Sayfanıza girdiğinizde en üstte şu bildirimi göreceksiniz:

Gözden geçir butonuna bastığınızda sayfanızı Zaman Tüneline uygun hale getirebileceğiniz kontrol paneli açılıyor:

30 Mart 2012 günü bütün sayfalar Zaman Tüneline geçecek. Ama gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra istediğiniz bir zaman da sayfanızı zaman tünelinize geçirebilirsiniz. bunun için üstte görüler “Tura Başla” butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza, sayfamızı 5 adımda zaman tüneline geçirecek panel geliyor:

Burada sayfanızı açan kişileri karşılayacak kapak fotoğrafını seçebileceğimiz ekranı görüyoruz. Unutmayın, kapak fotoğrafı sayfanızı en iyi temsil edecek fotoğraf olmalı. yani yapılacak ilk iş sayfanıza uygun bir kapak fotoğrafı hazırlamak…

ilk adımı geçtikten sonra açılan bu sayfada, markamızın, sayfamızın profil fotoğrafını değiştirebileceğimiz panel açılıyor. sayfamızı temsil eden bir profil fotosu yükleyip bu adımı da geçiyoruz.

2. adımda, sayfamız açıldığında ön plana çıkacak olan uygulamaları seçeceğimiz ekranı görüyoruz. burada seçeceklerimiz kapak fotoğrafının hemen altında çıkacak.

3. adım zaman tünelinde ön plana çıkacak olan gönderileri seçeceğimiz ekran gözüküyor. Bu kısımda gönderilerinizi yıldızlayarak büyük görünmesini sağlayabilir ya da düzenleyebilirsiniz.

4. adımda yeni sayfa yönetim paneli gösteriliyor. artık her şey tek ekranda…

5. ve son adımda, bundan böyle sayfanızı beğenenlerle özel mesajla iletişime geçebileceğiniz mesajlar bölümü tanıtılıyor.

en son adımı tamamladıktan sonra isterseniz sayfanızı zaman tüneline hemen geçirebilirsiniz, isterseniz başka bir zamanda aktif edebilirsiniz. her şey sizin elinizde…

Ben bu yeni stili beğenmedim. ne yapmalıyım?

30 Mart’a kadar eski profil sistemi gösterilmeye devam edecek. bu süre içinde eski profilinizde sayfanızı devam ettirebilirsiniz. ama bu tarihten sonra tüm marka sayfaları zaman tüneline geçmek zorunda kalacak. 30 mart’a kadar sayfınızı düzenleyebilir, en iyi sistemi uygulayabilirsiniz. Depremle yaşamayı öğrendik, zaman tüneliyle de yaşamayı öğreneceğiz :)

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir