Cumartesi , 20 Ağustos 2022

Facebook’ta Patronu İle Arkadaş Olanlar İçin Müjde

Facebook’ta patronunuz ile arkadaş iseniz, şimdi ilişkinizi yeniden başlatmak için uygun bir zaman.
Facebook’un yeni abonelik özelliği ile, özel hayatınızı göstermeden patronunuzun paylaşımlarını görebilir bu sayede kendi özel paylaşımlarınızı rahatça paylaşabilirsiniz.

Facebook’un sevilen yeniliklerinden biri olan abonelik uygulaması takip etmeyi istediğiniz kişiler için ikincil bir iletişim aracı olabiliyor. Arkadaş zorunluluğu olmadan karşılıklı iki kişinin bir biri ile etkileşimini sağlayan bu çalışmada bizi patronumuzdan uzak aynı zamanda yakın olmayı sağlayabilir.

Facebook hatta bazı sosyal mecraların çoğu işyerinde kullanılmasının yasak olduğu günümüzde mobil araçlarla dahi kısa aralarda bile kullanıldığını görebiliyoruz.

Patronumuzun, Öğretmenimizin, Ailemizin daha doğrusu ciddi yaklaşımda bulunduğumuz herkes için geçerli olan bu uygulamada özellikle patronları yazmamızın neden onların sizin her yönünüzü detayla inceleme istediğidir. Çünkü yapacağınız her hareket ileride kariyerinizi etkiliyecektir.

Bunun ikinci ayağı ise patronunuzun Facebook profili tabi ki, çünkü belli bir ciddiyeti aynı zamanda otoriteyi korumak zorunda olan kişi yada kişiler onlar. Facebook ana sayfasında bir arkadaşının kendi aralarında yaptıkları espirinin diğer kişiler tarafından anlaşılmaması O’nu komik duruma düşürebilir. Her zaman örnek zorunda olma durumu yüzünden paylaşımlarında hep kısıtlama yönüne gitmeside gayet normaldir.

Dünyada ve Türkiye’de yoğun olarak kullanılan Facebook için örneklemeler ve bunun ışığında öneriler versekte yukarıda bahsettiğimiz yaklaşım tüm mecralarda olması gereken online ilişki modeli. Çünkü binlerce, milyonlarca server’a sahip mecralarda ayak izlerinizin silinmesi zor ve ilk izlenimde verdiğiniz duruşunuzu değiştirmek nerdeyse imkansız.

Sonuç olarak kişilerin belirli kısıtlamalar dahilinde ve bulunduğu konum itibariyle sosyal mecralarda ki paylaşımlarını çok dikkatli seçmesi gerektiğini ama Facebook’un bu özelliği ile kısmende olsa bunu bu şekilde kurtarabileceğimizi görmüş olduk.

Peki Siz Facebook’ta bu uygulamayı kimlere yapmayı düşünüyorsunuz ?

kaynak: blog.klinik.com.tr

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir