Cuma , 1 Temmuz 2022

Facebook’ta Kara Liste Dönemi!

Giderek artan yığın mesaj ve yemleme linklerinden, ve elbette, virüslerden bıkmış olacak ki, çarşamba günü Microsoft, McAfee, TrendMicro, Sophos ve Symantec gibi güvenlikte dünya devi şirketlerle anlaşıp, kullanıcılara güçlü “saldırı karşıtı çözümler” sunacağını duyurdu.

Konuya ilişkin yayınlanan bir blog gönderisinde, “Bağlantı adresi karalisteleme sistemimiz, günde trilyonlarca tıklamayı tarıyor, şimdi de güvenlik firmalarından zararlı bağlantı adresi veritabanlarını da bünyesine katıp, güvenliğimizin seviyesini arttıracak” deniliyor.

“Böylece sitemiz üzerinde bir bağlantı adresine tıkladığınızda, yalnızca Facebook ’un değil, dünyanın önde gelen güvenlik firmalarının hizmetlerinden de yararlanmış olacaksınız” diye de ekleniyor.

Güvenliği bir adım öteye götürmekle birlikte, Facebook ayrıca AV Pazarı’nı da açtı. Elbette, tahmin edebileceğiniz gibi AV, “antivirüs” kelimesinin kısaltması konumunda. Bu pazarda, kullanıcılar Facebook’un yeni partnerlerinin antivirüs yazılımlarının 6 aylık lisanslarını ücretsiz indirebilecekler.

“McAfee ile uzun bir süredir partnerliğimizi sürdürüyorduk, ve tabii diğerleriyle de. Hâl böyleyken, AV Pazarı kullanıcılara daha fazla seçenek sunacak ve partnerlik skalamızı genişletecek” diyor bir Facebook sözcüsü.

Özellikle son dönemde Facebook ve güvenlik, sitenin milyonlarca kullanıcının en özel bilgilerine sahip olmasıyla birlikte, sık sık yan yana gelen iki kelime oldu. samanyoluhaber

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir