https://juragankomik.com
Perşembe , 20 Haziran 2024

Facebook’un Türkiye şampiyonu Avea oldu

 
Facebook’un 6. büyük ülkesi Türkiye, Türkiye’de de Avea

Socialbakers.com verilerine göre; 901 milyon aktif üyeye sahip Facebook’ta Türkiye, 30 milyonu aşkın kullanıcısı ile en çok üyeye sahip ülkeler arasında 7. sırada yer alıyor. Avea, ise 1.8 milyonu aşkın  takipçisi ile Facebook Türkiye’nin değişmez birincisi
 
Dünyanın en büyük sosyal medya istatistikleri portalı Socialbakers.com’un düzenli olarak açıkladığı verilere göre; son 1 yıldır birinciliği kaptırmayan Avea, bu dönemde sağladığı yüzde 35’lik artış ile 1 milyon 811 bini aşkın takipçiye ulaştı ve Türk Facebook kullanıcılarının bir numaralı markası oldu.
 
Her gün 5 bine yakın kişi Avea Facebook sayfasına üye oluyor!
Socialbakers.com verilerine göre; günlük 4640, haftalık 63312, aylık bazda ise 72728 kişi Facebook Avea sayfasını ‘beğen’iyor ve aktif kullanıyor.
 
901 milyon üyeye sahip Facebook’ta, 30 milyon 678 binin üzerinde üyesi ile en çok üyeye sahip ülkeler sıralamasında ABD, Brezilya, Hindistan, Endonezya, Meksika ve İngiltere’den sonra Türkiye 7. sırada yer alıyor.
 
Türk Facebook takipçisi profilinde en büyük paya ise 18-24 ve 25-34 yaş aralığındaki genç grup sahip. Türk Facebook kullanıcılarının yüzde 63’ünü erkek, yüzde 37’sini ise kadın kullanıcılar oluşturuyor.
 
www.facebook.com/avea

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir