Perşembe , 26 Mayıs 2022

Farklı renklerde baskı yapabilen 3D yazıcı

Çoklu renk özelliğine sahip 3 boyutlu yazıcı

Günümüzde bir çok üç boyutlu yazıcı örneği var, üç boyutlu yazıcılar henüz ülkemizde tam olarak geniş bir yelpaze de kullanılmasa da dünya çapına baktığımızda 3D yazıcıların oldukça işlevsel özelliklerini görebiliyor. Sağlık, teknoloji ve hemen hemen her alanda kullanılabilen 3D yazıcılar, tasarımlarımızda, hayal dünyamızı gerçeğe geçirmekte kolaylık sağlıyor.

Kickstarter üzerinde fon toplama amacı ile görücüye çıkan ve çoklu renk ile 3 boyutlu baskı çıktısı verebilme özelliğine sahip olan 3D yazıcı dikkatleri üzerine çekti bile, Overlord olarak adlandırılan 3 boyutlu yazıcı, sizleri tek renk ile kısıtlamadan birden fazla renkteki tasarımlarınızı hayata geçirmenizi sağlıyor.

Bilgisayarlar, tabletler veya akıllı telefonlara herhangi bir kablo gerekmeden bağlanabilen cihaz, kendi uygulaması üzerinden rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Peki cihaz ne kadar büyüklükte baskı verebiliyor? Overlord 150 mm genişliğinde ve 160 mm uzunluğunda baskılar üretebiliyor. 300 sterlin fiyat etiketi olan Overlord önümüzdeki yılın Mart ayında piyasaya giriş yapacak, ilk etapta talebe göre üretim olacağı için piyasada her yerde görme mümkün olmayacak.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir