Pazar , 3 Temmuz 2022

FBI, sosyal medyada suçlu avına çıkıyor!

FBI, alışılmadık bir şey yapıyor: Suçluları ararken sosyal medyanın gücünden faydalanıyor.

Güncelleme:12 Mart 2012 09:30

FBI, çalıştığı para taşıma şirketinin zırhlı aracını soup, 2.3 milyon $ nakit para çalan 22 yaşındaki hırsınız izini, sosyal medyada sürüyor.

28 Şubat’ta, Amerika’nın Pennsylvania eyaletinde, vardiya esnasında suça karıştığına ilişkin görüntüleri bulunan Kenneth John Konias’ın izi, sosyal medyada sürülüyor. FBI, Facebook ve Twitter’daki kullanıcı kitlesini de suçluları yakalamak konusunda kullanmak peşinde anlaşılan.

FBI, Michael Hanies adlı, 31 yaşındaki ve silahlı mücadeleye girişmiş bir zanlıya ulaşmak maksadıyla, Hanies’in “aranıyor” posterini Facebook sayfasında yayınladı.
O gün Home Depot ve Rivers Casino adlı şirketlerin paralarını taşırken, paraları birlikte çalan Konias ve Haines, FBI tarafından aranıyor.

Yerel raporlar, Konias’ın kaçarken 25.000 $’ı büyük büyük annesinin mezarına, ve 200.000 $’ı da ailesinin Dravosburg, Pittsburg’daki evine bıraktığını bildirir nitelikte. Paranın bahsedilen kadarı polis tarafından da ele geçirilmiş durumda.

Facebook’ta çok paylaşılan ve yorum yapılan “aranıyor” posterlerine yapılan bir yorum, oldukça garipti. Ryan Flaherty adlı bir kullanıcı, “Bir zamanlar Konias ile aynı okuldaydık, o düşünmeden hareket eden biri.” diye bir yorum yaptı.

Fikir belirten başka bir yorum da Tony Ruiz’den geldi. Ruiz, “Michael Haines’ı hatırlıyorum. İyi, nazik ve sevilen bir adamdı. Ailesi adına çok üzgünüm. Umarım adalet yerini bulur.” diye bir yorum yaptı.

Şu an hakkında tutuklama emri çıkarılan Konias’ı gören, veya hakkında işiten Amerikalılar 1-800-CALL-FBI numarasını arayarak bildiklerini polise bildirebilirler.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir