https://juragankomik.com
Perşembe , 20 Haziran 2024

Fenerbahçe Drogba’yı Neden Almadı?

Fenerbahçe Drogba yı alsa Ne olurdu..?

Galatasaray Drogba yı getirdi.Hayırlı olsun.Kalitesi de kariyeri de tartışılmaz bir oyuncu.Yaşı an itibarı ile ilerlemiş olabilir.Ancak o hala dünyanın en büyük golcülerinden biri.
Ancak bir gerçek var ki eğer ki diğer klüplerimizde olduğu gibi ilerde zorunlu bir ayrılık olmazsa Galatasaray bu transferlerden zor para kazanır.Galatasaray bu oyuncular için büyük fedakarlıklar yaptı.Umarım karşılığını alırlar.

 

Ancak Galatasaray ‘ ın neden son haftalarda Burak yılmaz ‘ oynatmadığını anlamak güç.Burak Türkiye de ki bilinen santrafor tiplerinden farklı bir oyuncu.Durarak oynamayı sevmiyor.Ve onun kendi pozisyonunu kendisi yaratması gibi olağanüstü bir becerisi de var.Kazanılmalı.Galatasaray bazı eleştirilecek yanları da olsa bu transferler ile Türk futbolunda çitayı farklı bir yere koydu.

Peki ya Fenerbahçe ? Bu takım kendi sahasında Sivasspor dan 2 gol yiyecek bir takım mı..? Fenerbahçe nin transferleri de orta karar transferler oldu rakibinin yanında.Emre ‘ nin neden geldiğini anlamak güç. Bu oyuncu İspanya da Madrid ekibinde çok başarılı oldu da mı  Fenerbahçe ye geri döndü .

Zaten sorunda Fenerbahçe nin defansında.Defans ve kaleci uyuşmazlığı had safhada . Rakipler artık Fenerbahçe defansının derinlemesine atılan toplarda sürekli kademe hataları yaptığının farkında.İşte Eneramo biri çaprazdan diğeri kornerden bir çok Fenerbahçe li oyuncunun arasından golünü attı.

Yarın Eneramo gibi diğer futbolcular da bu zaafları değerlendirecek. Fenerbahçe defansının düzgün oyun kurması ve savunmada düzgün pozisyon alması ve  rakip hücumculara yakalandığında çabuk  pozisyonunu  kaybetmemesi şart. Bir de Krasiç gerçeği var.Bu oyuncuyu Fenerbahçe mutlaka kazanmalı.

Bugün Mersin İdman Yurdu karşısında kazandılar. Yine kurtarıcı Webo oldu.Zaten bu oyuncu şu an Türkiye sınırları içerisinde alınabilecek en iyi oyunculardan biriydi. En önemlisi düzgün bir karakter.Klüp te Başkan ‘ a yapılan protestoları da anlamak mümkün değil. Aziz yıldırım ‘ ın yanlışları olabilir.Ancak bu klübe yaptıkları da ortada.Bir çırpıda görmezden gelmek zor.Ben herşeyden önemlisi anlık başarıların çok ötesinde şu an ki durum itibarı ile uzun vadeli düşünülmesi gerektiği görüşündeyim. Eğer ki 3-4 maç takım rahat bırakılırsa mutlaka şu an bulunduğu konumdan daha iyi yerlere gelecektir.

 

Hakkında catcatt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir