https://juragankomik.com
Cumartesi , 18 Mayıs 2024

Fileserve, Filesonic ve Uploaded.to da FBI Korkusundan Kapandı

Alexa verilerine göre dünyanın en çok ziyaret edilen bin sitesi arasında yer alan üç site daha FBI korkusuyla elini eteğini bu işten çekti.

SOPA ve PIPA tartışmaları arasında Megaupload’a gelen kapatma kararının arkası da geldi. Alexa verilerine göre dünyanın en çok ziyaret edilen bin sitesi arasında yer alan üç site daha elini eteğini bu işten çekti. Fileserve, Filesonic ve Uploaded.to siteleri FBI’ın gazabına uğramamak için “dükkanı kapatan” son paylaşım platformları oldu. Filesonic.com’un bütün dosya paylaşım özellikleri devre dışı bırakılırken, site sadece kişisel bilgi arşivi olarak kullanılabilecek. Uploaded.to’ya ise ABD içerisinden erişim engellendi. İki siteden, Filesonic’in alan adı kaydı Hollanda üzerinden gerçekleştirilmiş olarak görünürken, Uploaded.to ise Hong Kong merkezli bir site olarak görülüyor. Fileserve.com ise tüm kullanıcı hesaplarını iptal ederek, sitenin dosya indirdikçe para kazandıran özelliği Make Money de devre dışı bırakıldı.

Fileserve ise ABD merkezli bir paylaşım sitesi. Kongre ve FBI’ın yoğun desteğini arkasına alan müzik ve film endüstri lobisi bu kez yasa dışı paylaşıma karşı yürüttüğü savaşta çok daha ciddi görünüyor. En fazla hit alan paylaşım siteleri arasında yer alan 4shared, Mediafire, Rapidshare, Hotfile gibi diğer sitelerin izleyeceği taktik ise merakla bekleniyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir