Cumartesi , 28 Mayıs 2022

Filistinli Esirler için Sosyal Medya Desteği

Filistinli esirlere sosyal medya desteği

Sosyal medya kulanıcıları profil resimlerini Filistinli esirlere zorunlu tutulan kıyafetlerle çizilmiş temsili resimlerle değiştirerek destek oluyor

Filistinli aktivistler, İsrail hapishanelerindeki tutuklu Filistinlilere destek olmak için sosyal medyada ”Biz gençler esirlerimizi unutmayacağız” sloganıyla yeni bir kampanya başlattı.

Aktivistler, sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Twetter’daki profillerinde bulunan kişisel fotoğraflarının yerine, kahverengi fonda, üstünde İbranice harfler bulunan, gözleri bağlı kadın ve erkek figürlerinden oluşan resmi kullanıyorlar.

Kahverengi fonun İsrail’in tutuklulara giymeyi mecbur tuttuğu üniformayı temsil ettiği, kıyafetin üzerinde yazan İbranice harflerin ise İsrail Hapishane Servisi’nin kısaltması olduğu ifade ediliyor.

Kampanyanın yöneticilerinden aktivist Mahmut Nasır, ”Biz bu yeni yöntemle tutuklulara destek vermek ve dünyaya sesimizi duyurmak istiyoruz. Çünkü İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular, tedavi edilmeme, tek kişilik hücrelerde tecrit edilme ve yakınları tarafından ziyaretlerinin engellenmesi gibi kötü şartlar altında yaşıyorlar” dedi.

Dünya Bülteni

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir