Film Tavsiyesi; Noah Büyük Tufan

2014 Yılı filmleri açısından düşündüğümüzde oldukça zengin geçen bir yıl oldu ve birbirinden kaliteli birçok farklı yapım ortaya çıktı. Hiç şüphesiz bu yapımların arasından en iyilere aday bir diğer film de Noah yani Nuh’un büyük tufan filmidir. Nuh’un başına gelenler aslında günümüzde hala daha geçerliliğini sürdüren dinler içinde dahi önemli bir yere sahip. Bu nedenle böyle bir konunun işlenmesi de son derece iyi olmuş. Daha önceden Nuh’un büyük tufanını işleyen herhangi bir büyük bütçeli yapıma imza atılmamıştı ayrıca dini açıdan yapılan birçok yapımda bu kadar büyük bir bütçenin bulunmadığından bahsedebilmek de mümkün.

Film Nuh’un çocukluk yılları ile birlikte başlıyor, babasına yapılanlar ve kirlenen dünyadan uzaklaşma isteği Nuh’u zamanın insanlarından çok daha farklı bir insan haline getirmeyi başarıyor. Fakat tabii olarak Nuh da insanlıktan yalnızca bir yere kadar kaçabiliyor. Daha sonradan Nuh’a ilk vahiyler geliyor. Gördüğü garip rüyaları ile birlikte hayatı daha da ilginçleşmeye başlayan Nuh artık yakın zaman içerisinde bir felaketin geleceğinden emindir. Fakat, yaratıcı Nuh’a bir emir vermektedir. Bu emri yerine getirmesi ise dünyanın tekrardan devamlılığını sağlayabilmesi adına en önemli şey olacaktır.

Nuh hemen yaradan tarafından vahiy edildiği gibi kendisine büyük bir gemi inşa etmeye başlar. Amacı sadece her türden birer çift hayvan alarak yaratanın yarattıklarının güzelliklerini korumaktır.Fakat buna engel olmak isteyen kötü yürekli insanlar da olacaktır. Filmin aslı ise tam olarak bundan sonra başlıyor. Nuh’un sınavı ve bunun yanı sıra ailesinin Nuh’a olan kırgınlığı. Kimi zaman beğenilerek izlenen kimi zaman da gözlerinizden yaşlar gelerek izleyebileceğiniz sayılı yapımlardan birisi olarak Noah Büyük Tufan filmi 2014 yılının en iyi filmlerinin arasında yer alıyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir