Cumartesi , 3 Haziran 2023

firsaturunu.com sitesinden Basın Açıklaması

2 gün önce haberini yaptığımız (http://www.sosyalmedyahaber.com/reklamin-kotusu-de-olur-firsaturunu-com/) firsaturunu.com sitesinden sitemize basın açıklaması geldi. Basın açıklamasını yorumsuz yayınlıyoruz;

Fırsaturunu.com sitesinin başlattığı 10 günlük kampanyanın büyük ilgi görmesi ve stokların yarım günde tükenmesi rakip firmaları telaşlandırdı. Bankalara baskı yapan bazı siteler satışları durdurmaya çalıştı. Hukuk dışı müdahaleler tüketicileri mağdur etti.  E-ticaretteki rekabet arttıkça ilginç olaylar da yaşanmaya başlandı. İnternetten satış yapan bazı siteler rakiplerini yok etmek için bankalara baskı yapacak kadar ileri gitti. Olay fırsaturunu.com sitesinin başlattığı ‘fırsat’ kampanyası ile başladı. Fırsaturunu.com 13-23 Ekim tarihleri arasında 150 üründe çok hesaplı fiyatlar sunacağını duyurdu ve bir kampanya başlattı. Kampanyadaki ürünlerin çok uygun fiyatlarla satılması ilgiyi artırdı ve 10 gün sürmesi beklenen kampanya ilk yarım günde tamamlanarak stoklardaki tüm ürünler tükendi. Bu yoğun ilginin ardından telaşlanan bazı rakip siteler hukuk dışı yollara başvurmaya başladılar. Fırsaturunu.com’un çalıştığı bankalara baskı yapan bazı site yöneticileri satışları durdurmaya çalıştı. Bankaların bu baskıya boyun eğmesiyle tüketiciler mağdur oldu. 20 yılın üzerinde bir geçmişe sahip olan Ezio ve Candanoğlu Grup Şirketlerinin oluşturduğu firsaturunu.com’un Genel Müdürü Erdoğan Candan bazı site yöneticilerinin kendi sitelerine virüs bulaştırmaya çalıştıklarını belirterek şu açıklamayı yaptı: “Rakip firmaların çalıştığımız bankalara uyguladığı baskıcı yaptırımdan dolayı sitemizde bankalar üzerinden alışveriş yapılması engellenmiştir. Müşterilerimizin mağdur olmaması için kart hamillerine toplu bir şekilde ödemeleri iade edilmiştir. Tarafımızdan kaynaklanmayan sebeplerden dolayı meydana gelmiş olan bu durum için tüm müşterilerimizden özür diliyoruz. Konuyla ilgili en kısa sürede düzenlemeleri yaparak, tekrar site üzerinden kampanyalar yapmaya devam edeceğiz. Bu durum bizi yıldırmayacak. Tüketicilerimizin mağduriyetleri giderilecektir. Fırsaturunu.com yetkilileri konuyla ilgili hukuki girişimlerin de başlayacağını ve sorumluların adalet önünde hesap vereceklerini belirttiler.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

26 comments

 1. Acunun Taaa .. herkez ona inandı kalkıştı bu işeee ama bi bok çıkmadıı Milleti mağdur ettiniz bu millet ikinci kez aynı hataya düşmez bilesiniz ben Adım gibi eminim arkadaşlar göreceksiniz çok yakında ikinci kez bu işe kalkışacaklar ama bilmiyorlar ki bi insan iki kez aynı yılan deiliğinden sokulmaz …
  Neyse size tavsiyem bu olay herkese ibret olsun ….

 2. AHAHAHAHAHAHA ŞANTİYE KONTEYNERİ ORASI YA HAHAHAHAHA

 3. Öncelikle;
  Bu kadar ucuz mal satmayı amaçlayan firmayı duyduğumda kurumsal olmadığını düşündüm. Yani 3-5 kişi bi şekillde malları getirip burada satacaklardı. Sonra siteye girdiğimde sirketin baya faal olduğunu okudum.
  Ben ürün alsam şirketin 1 masa 1 sandalye olduğunu bilsem de alırdım. Çünkü bu fiyatlara almak isterseniz bişeylerden fedakarlık edeceksiniz. Bırakın 1. kat olsun ucuz koltuk olsun ama bize ucuza mal satsınlar. İllaki para vereceğimiz kişinin bizden üstün olması imajı mı gerekiyor. (hayatın şekililiği)

  Ben bu arkadaşlara inanıyorum. Hatta ürün de alacaktım ama site kapandı. Ürün almadan önce uzun uzun düşündüm. Çoğu yazıyı da okudum. Dolandırmayacaklarına emindim ama belki işi beceremeyip ellerine yüzlerine bulaştırırlar diyordum. Öyle de oldu.
  İnternet çok farklı bir mecra. tam şeffaf değilseniz ve yeterince gücünüz yoksa şansınız az.
  Reklam tarzı kötü oldu. O kadar reklam vermek yanlıştı. Hürrüyet’e Sabah’a reklam vermek hem maliyetli hem de binlerce kişiyi aynı anda siteye çekeceği için baş edilmesi zordur.

  Firmanın güvenirliliği hakkında tek şüphem kurumsal yapısının zayıf oluşu. O kadar farklı ürünü, o kadar farklı adrese paketleyip göndermek bile ciddi bir patansiyel istiyor.

  Son olarak 10 pane ps3 getirip 500 liraya satsalar. Ürünler postalansa bundan daha güvenilir olurdu

 4. Benim HSBC kredi kartıma hala geri ödeme yapılmamış. Ne zaman geri ödeme yapılır? Ya da yapılacak mı?

 5. sn. genel müdür.
  siteniz ilk kampanya başlattığında biz kimi bölümünde çözüm ortaklaırmız yazıyordu ve orada Türkiye’nin en büyük bankalarının adı vardı; o bankalardan birini sizin açıklamanız gelmeden önce aradım ve harcama itirazı iptal talepleri gelip gelmediği, çalışmalarını sürdürüp sürdürmediğini sordum, o banka bir kaç tane talep geldiğini henüz araştırma yaptıklarını, çalışmalarını sürdürdüklerini söylediler.
  bence bankaları karalayarak topu taça atıyorsunuz. Yanlış reklam stratejisi sizi batırdı geçmiş olsun.

 6. Basın Açıklaması Yerine İnsanlara Parasinı Geri Ödeyin. Sonra Ne Yapıyorsanız Yapın Tekrar Almak İsteyen Olursa Alsın Böyle Paralari Alıp Mal Vermezsen Telefonlarına Bakmazsan Adama Soyguncuda Derler Başka Birşeyde Ticaret Böyle Yapılmaz. Kampanya İnsanlara Daha İyi Fiyata Daha İyi Ürün Vermektir Paralarını Alıp Peşinden Koşturmak Degildir.

 7. bu adamlar sadece reklam yapmayı bılıyor kımsenın bankalara falan bir şey yaptırdıgı kendılerı uydurup kendılerı ınanmaya basladılar ucuz fıyatlarla urunlerı koyup reklamını yaptılar ve tek bır urun bıle satmadılar sıtede 0 ürün satıldı dıyıp bır urunun tukenmesı cıdden cok komık sımdı reklamlarını yaptılar ve normal fıyatlardan satısa cıkacaklar bu kadaar

 8. Firsaturunu.com

  İlk yorumu yazan Ugur bey öncelikle bilmelisiniz dalga geçtiğiniz yer kendimize ait 10bin m2 kapalı alana sahip plazamizin yedinci katıdir idari ofisimizdir keşke böyle yorumlar yazmadan önce hiçbirsey yapamıyorsanız gelip bir yerimizi görse idiniz de ona göre yorum yazsaydınız….

  • ürün iptali istemeyenlerin ürünleri gelecek mi yada paraları otomatik iademi edilecek bilgilendirirseniz sevinirim

  • BAHADIR ÇETİNKAYA

   Böyle profesyonel bir şirketin yorumlara bu şekilde cevap vermesi çok saçma !! Çok amatörce bir yaklaşım ! Madem bu kadar büyük bir firmasınız, madem onca malvarlığınız ve cironuz var… O zaman bankaların hesaplarınıza bloke koyması sizi yıldırmamalıydı, 30 Milyon TL cirolarınızdan bahsediliyor.. Onlarla ürünleri getirip kullanıcılara dağıtsaydınız, bankalarda paralara bloke koymasaydı.. Ürünler kullanıcılara teslim edilince de paralar hesaplarınıza aktarılsaydı !! Neden hemen ürünlerin siparişlerini iptal ettiniz o zaman? Ürünler distribütör ve tesarikçi firma garantisi altında demiştiniz.. Ama garantiyi kimse üstlenmedi !!Neden? Hadi çok büyük firma.. Bunların cevaplarını ver !! Bunların cevplarını profesyonel bir şekilde vermenizi istiyorum! Benimle birlikte binlerce mağdura !! (Ayrıca şirketin 7. katında gece kondu camı parmaklığının ne işi var? Martılardan mı koruyorsunuz camlarınızı?

  • 7. kata hırsızmı girecek niye demir parmaklıklar :D bırakın yürüyün gidin işte. millet alabilecekmi bakalım paralarını.

 9. Malesef bizim ülkemizde mevki sahibi çok insanımızın bi değeri var.. Eee patronlarına yaranacak genel müdürlerimiz de var.. Bu nedenle bankalarımızın Genel Müdürlüklerindeki, Operasyon merkezlerindeki güzel kardeşlerimizin, bazı şirketlerin genel müdürü arkadaşlarımız tarafından böyle olaylara alet olacağına inanıyorum.. Türkiye’de hiç bir şeye, hiç kimse “KESİNLİKLE OLMAZ!!” demesin.. Ülkemiz onur , gurur ve dürüstlük gerektiren , olması çok zor denen şeylerin malesef çok kolay olduğu bir ülke..

 10. Bir kampanya yaptınız,tvlere,gazetelere reklamlar verdiniz,Acun Ilıcalı’nın programında duyurular yaptınız ve herkes acun varsa işin içinde bir yalnış yoktur diye düşündü ve güvendi.Bende bunlardan biriyim.Kampanyadan yararlanmak için o gece uykusuz kalanlar oldu işini aksatanlar oldu.İstediğiniz oldu talep çok yüksek di.Ama hesaplamadığınız bir şey vardı ÖTV zammı.Bu yüzden kampanyayı bitirdiniz.Stoklar bitti dediniz.Kaçan fırsatlara bakan insanlar satılmayan ürünlerin ve 3-5 adet satılan ürünlerin de bitti olarak gördüler ve ortaya dolandırıcı lafları çıktı.Sipariş veremeyenler rahat rahat ortaya laflar attı sipariş verenler bu laflarla paniğe kapıldı.Sizi aramaya çalıştı ama ulaşamadı.Maillere cevap vermediniz.Bütün bu haberler sizin işinize geldi.Kampanyayı bu yüzden bitirmiş gibi gösterdiniz.Siparişleri iptal ettiniz.Banka iadelerini yaptınız.Siz şimdi güven kazandığınızı ve bir daha ki kampanyada talebin daha fazla olacağını düşünüyorsunuz dimi.Size göre müşteri memnuniyeti sağlandı.Üzgünüm sağlayamadınız.Daha çok dibe vurdunuz.Haberlerin dedikoduların asılsız olduğunu böyle ispatlayamazsınız.Zaten insanlar kredi kartı ile alışveriş yaptı siz iptal etmeseniz bile bankadan iptallerini gerçekleştirebilirler.Sizin yapmanız gereken tahahhüt ettiğiniz süreden daha kısa zamanda siparişlerini teslim etmekti.Ama bunu yapamadınız.Şimdi hangi yüzle tekrar kampanya yapacaksınız.Hadi siz yüz buldunuz yaptınız size kim güvenip ürün alacak.Yine aynı şeyin yaşanmayacağını nasıl tahahhüt edeceksiniz.Bence siz yapamadığınızı itiraf edin.Ve bu sektörden çekilin…

 11. Bir kampanya yaptınız,tvlere,gazetelere reklamlar verdiniz,Acun Ilıcalı’nın programında duyurular yaptınız ve herkes acun varsa işin içinde bir yalnış yoktur diye düşündü ve güvendi.Bende bunlardan biriyim.Kampanyadan yararlanmak için o gece uykusuz kalanlar oldu işini aksatanlar oldu.İstediğiniz oldu talep çok yüksek di.Ama hesaplamadığınız bir şey vardı ÖTV zammı.Bu yüzden kampanyayı bitirdiniz.Stoklar bitti dediniz.Kaçan fırsatlara bakan insanlar satılmayan ürünlerin ve 3-5 adet satılan ürünlerin de bitti olarak gördüler ve ortaya dolandırıcı lafları çıktı.Sipariş veremeyenler rahat rahat ortaya laflar attı sipariş verenler bu laflarla paniğe kapıldı.Sizi aramaya çalıştı ama ulaşamadı.Maillere cevap vermediniz.Bütün bu haberler sizin işinize geldi.Kampanyayı bu yüzden bitirmiş gibi gösterdiniz.Siparişleri iptal ettiniz.Banka iadelerini yaptınız.Siz şimdi güven kazandığınızı ve bir daha ki kampanyada talebin daha fazla olacağını düşünüyorsunuz dimi.Size göre müşteri memnuniyeti sağlandı.Üzgünüm sağlayamadınız.Daha çok dibe vurdunuz.Haberlerin dedikoduların asılsız olduğunu böyle ispatlayamazsınız.Zaten insanlar kredi kartı ile alışveriş yaptı siz iptal etmeseniz bile bankadan iptallerini gerçekleştirebilirler.Sizin yapmanız gereken tahahhüt ettiğiniz süreden daha kısa zamanda siparişlerini teslim etmekti.Ama bunu yapamadınız.Şimdi hangi yüzle tekrar kampanya yapacaksınız.Hadi siz yüz buldunuz yaptınız size kim güvenip ürün alacak.Yine aynı şeyin yaşanmayacağını nasıl tahahhüt edeceksiniz.Bence siz yapamadığınızı itiraf edin.Ve bu sektörden çekilin…(A.cebar Doğan’a özellikle teşekkürler.)

 12. benım ne param nede ürünüm ortada..!! ıkı telefon aldım 2000 lıraya bankayı defalarca aradım yok.. kım sahtekar kım durust veya kımın sırkettı hangı zemın katta cehennemın dıbınde bılmem ama bır gercek var ınsanlar magdur oldu hem zıhınsel hemde maddi..

 13. şimdi benim anlamadığım nokta şu. ben hiçbir şekilde geri iade isteğinde bulunmadığım halde bana da mı para iadesinde bulunacaklar. Yoksa sadece iade isteği olanlara mı yapıyorlar. Ben 1 ay beklemeye baştan razıydım zaten. Bu arada kartım da iade de yok.

 14. adamlar dolandırıcı olsa paraları geri iade etmezdi,bazı lüzumsuzların yüzünden canım televizyonumdan oldum 1000 liramı adamlar geri aktardı,dolandırıcı olsalar 4.5 trilyonu da alıp kaçarlardı

  • Bankalar hesapları dondurmamış olsa neler olurdu kimbilir.

  • Bak güzel kardeşim sen hala olayı kavrayamamışsın.. Sana anlatacağım öğreteceğim dikkatli oku. Netten tam 9 senedir alışveriş yapan biri olarak bu sektörde güvenebileceğin siteler bir elin parmakları kadar ya var ya yok.. Neden? Çünkü internetten alışveriş yapmak çok kolaydır.. Çünkü alım yapacak olan kişiler senin rafında bu ürün var mı yok mu bileemz. Bir tane netten bulduğu ürün resmini koyarsın siteye satyorum dersin ben bunu. Ve artık o ürünü alan oldumu çık işin içinden. Aynen bu haberde geçen site gibi başlarsın bocalamaya. Ama bu anlattığımda senin pozisyonun melek kalır bu firmanın yanında.. neden? Çünkü bu firma anlattığı hikaye denizinde ne yazıkki kendisi boğuldu. Satıyorum dedi ama ortada sattığı mallar yoktu. ha vardı ne vardı? Yurtdışından 0.90 Cent’e getirtip Türkiye’de 10 TL ila 100 TL arasında satabileceğin sözde denge bilezikleri vardı sadece deposunda. Ve ilanın altında bu ürün hemen yarın kargo diyordu. şahsen bu bileziği benim köy bakkalımda satıyor.. Neyse gelelim satışa.. depo var mal yok.. ne diyorlar Almanya’dan paralel ithalat yapacağım önümüzdeki ayın 25i ila 30’u arası getireceğim. Ve hemen altında da bir not düşmüş bayramdan önce ulaştırmaya çalışacağız.. yani belirgin bir bilgi yok. Senin paran ve dolayısıyla milyonlarca sazanın pardon müşterinin parasını alıp Almanya’ya gidip sepeti dolduracak Türkiye’ye getirecek rafa koyacak sonra sizin bilgilier açacak tek tek yollayacak ve sonra gökten 3 elma düşecek biri sana biri ona ya bu ne yahu? Ne hikaye bu?? Allah aşkına Almanya’da yaşayan teyzen sana bunu söylese vermezsin paranı yaa.. Ya geri gelmezse dersin? Bırakın bu işleri… kemal Sunal’ın teyzelere bayat kurufasulyeleri şöhretinden yararlanarak yaptığı reklamlarla sattığı gibi Acun’un sırf para uğruna tükettiği 2 cümlelik reklama güvenerek mi aldınız bu saçma fiyatlarla ürünleri ??? Rakip firmalar bastırmış ve bankalar paraları dondurmuş Yapmayın etmeyin.. bankalar tarafından ekonomisi yönetilen bir ülkenin bankaları 5-6 kıçı kırık teknoloji marketin baskısıylamı paraları dondurdu.. Bu firma bir şeyler yapmaya çalıştı mı? İşte sorun şu ki bu hayvan terli….

 15. size dolandırı diyebilmek için yeterli kanıt yok, demekte istemiyorum, ama yaptığınız hatalar o kadar basit ki, insanların aklını o kadar karıştırdınız ki, acaba dolandırıcılık var mı demekten kendimi alıkoyamıyorum.

 16. Halil ibrahim

  Stokların yarım günde tükenmesinden bahsediyorsunuz. Stokla çalışmadığınızı bilmeyen yok zira “kaçan fırsatlar” bölümünde hangi üründen kaç adet satıldığı ve çogu ürünün “Sıfır adet” sattığı yazıyor. Nasıl oluyor da STOKLARIMIZI TÜKETTİNİZ diyebiliyorsunuz.

  Ürünlerin çoğunda verdiğiniz fiyatlar gerçekten inanılmaz. Dolayısıyla DOLANDIRICILIK yaptığınızı düşünenler oldu. Elinizde olmayan ürünleri satışa sunup sonra da stoklarımız tükendi derseniz işte ozaman dolandırıcı olursunuz. Paraları iade etmeniz de TUZ BİBER ekti. Artık sizin itibarınızı ACUN bile kurtaramaz.

 17. Büyük şirket imajı verilmeye çalışılmış fotoğrafta ama arkadaki camda görülen “zemin kat korkulukları” herşeyi komik bir biçimde ortaya koyuyor. Zemin katta faaliyet gösteren kurumsal firma ahaha hiç güleceğim yoktu :)

  • ugur sen iyimisin kardeşim. büyük firma olunca gökdelenemi çıkmak gerekiyor hiç güleceğim yokdu.:-))) Bir firmanın büyük olup olmamasını bu şekilde kıyaslaman gerçekden komik.. adamlar bu piyasaya kimsenin cesaret edemediği bir şekilde giriş yapıp isim duyurcaktı ama gördüğüm kadarıyla engellendiler..Nasipden öteye yol yok.eğer bu azim ve kararlılıkla devam ederlerse halkın menfaatine gelecek bir uygulamaydı.

  • Uğur arkadaşım, bir fotoğrafın dış görünüşüne saçma sapan yorum yapan bir kişi, “beynini vücudunda aksesuar olarak taşıyan” kişiden farksızdır.

   • Arkadaşım bunlar değilmiydi plazadayız diye. plazada demir parmaklık mı olur. niye hala mal mal yazılar yazıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir