Salı , 5 Temmuz 2022

Flappy Bird’ün yaratıcısından yeni bir mobil oyun; Swing Copters

Konsol oyunları, bilgisayar oyunları veya mobil oyunlar fark etmeksizin hepsinde bu güne kadar hedefimiz üç aşağı beş yukarı neredeyse aynı oldu, en yüksek skora sahip olabilmek. işte tam bu sırada ünlü geliştirici Dong Nguyen bizlere oyun dünyasına çok daha farklı bir bakış açısı getirerek Flappy Bird isimli muhteşem zor oyununu tanıttı.

Oyunun yaratıcısının bile beklemediği bir hızla Flappy Bird çılgınlığı başladı ve insanlar en yüksek skoru sadece iki haneli rakam olarak yapabilmek için uğraşmaya başladı. Oyunun geliştiricisi oyununu çok fazla insan bağımlılık derecesinde oynadığını görünce de oyunu uygulama marketlerinden geri çekti.

Şimdi, kararını değiştirmiş olsa gerek ki Dong Nguyen tekrardan yeni bir Flappy Bird benzeri oyun geliştirdi. Bu seferki oyunun adı ise Swing Copters. Grafik yapısından  tutun oyunun temel amacına kadar her şey aynı kaldı fakat oyunun senaryosu nezlinde bazı değişiklikler görebilmek mümkün.

Bu sefer ki oyunda kafasında bir helikopter pervanesi bulunan karakteri kontrol ederek gökyüzüne doğru hareket ediyoruz. Yani geçen seferki oyunun aksine bu seferki hareketimiz yatay değil tamamen dikey olarak gerçekleşiyor.

Oyunda her ne kadar birçok değişiklik yapılmış olsa da oyunun sinir bozma özelliği hala yerini koruyor. Nitekim, oyunda yüksek skoru bırakın skor yapabilmek bile gerçekten büyük bir maharet istiyor. Diğer yandan oyunun iOS ve Android kullanıcılarına sunulmuş olması da son derece hoş.

iOS için Swing Copters

Android için Swing Copters

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir