Pazar , 26 Mart 2023

Foursquare Nedir Nasıl Kullanılır

Foursquare Nedir?

Foursquare; 2009 Yılının sonunda konum tabanlı bir sosyal paylaşım platformu olarak dünyaya geldi. Diğer sosyal ağların aksine Foursquare ilk olarak çıkış yapmış olduğunda iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone, Symbian,   Bada ve MeeGo gibi   en çok mobil platform içerisinde yer alan sosyal ağ olarak çıkış yapmıştı. Foursquare   sosyal konum tabanlı bir paylaşım ağı olarak tasarlanmış fakat   kullanıcılar yer bildirimini   tamamen kişisel   kullanmaya başlamıştır. Bu nedenle amacından şaşmaması amacıyla Foursquare uygulaması bazı özelliklerinden arındırılarak Swarm ve Foursquare olarak iki farklı uygulamaya dönüştürülmüştür.

Foursquare Nasıl Kullanılır?

Foursquare   sayesinde yakınlarınızda var olan en gidilesi işletme ve mekanlara ulaşabilir, bunlar için adres alabilir ve daha önceden buralarda bulunmuş olan kullanıcıların kısa incelemelerine göz atabilirsiniz. Bu sayede kafanızda ön yargılar olan bir mekan hakkındaki düşüncelerden Foursquare sayesinde hemen kurtulabilir ve gidelesi yerler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Tıpkı diğer kullanıcıların yaptığı gibi siz de gitmiş olduğunuz mekanlar hakkında diğer kullanıcılara önerilerde bulunabilir ve Foursquare’in daha kullanışlı bir yer haline gelmesine yardımcı olabilirsiniz.

Foursquare içerisinde de hala Türkçe olarak yer bildirimi şeklinde adlandırdığımız Check-in yapmak mümkündür. Fakat daha çok kişisel yer bildirimleri yerine Foursquare mekan odaklı yer bildirim ve inceleme şeklini benimsemiştir. Yapmış olduğunuz yer bildirimleri sonucunda Foursquare tarafından ön görülen rozetleri kazanabilir ve daha çok kullanıcının sizi takip ederek yorum ve incelemelerinizden faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir