Perşembe , 30 Kasım 2023

Game of Thrones Rekor Kırıyor

Geçtiğimiz günlerde 4. Sezonunun ilk ve 1 saatlik bölümüyle yayınlanan Game of Thrones, internette tıklama rekorları kırmaya devam ediyor!

Türkiye’de de HBO tarafından eş zamanlı olarak yayınlanan popüler yabancı dizi Game of Thrones, izlenme rekorları kıramasa bile internet ortamında büyük rekorlara imza atmış durumda, kimi iş, kimisi ise günlük hayatındaki zaman harcayıcı nedenler sebebiyle TV’da izleyemediği için bir çok kişi online ve torrent gibi indirme platformlarına yöneliyor.

Sadece ülkemizde değil, bir çok ülkede korsan dizi olarak internet ortamına düşen Game of Thrones rekorlara imza atmaya devam ediyor ki zaten dizinin bu sezonu yaklaşık bir senedir beklenmekteydi. İzleyiciler, Game of Thrones severler TV’de kaçırdıkları bu diziyi indirme platformlarından bilgisayarlarına indirerek izlemeyi tercih ediyorlar.
Torrent adreslerinden gönderilen veriye göre dünya üzerinde Game of Thrones yayınlandıktan 12 saat içerisinde korsan adreslerden yaklaşık olarak 1 milyondan fazla tıklama ve indirme istatistiği gözüküyor. Yayın tarihinden yaklaşık 2 gün geçtiğini düşünürsek bu rakam 2 milyon değerini aşmış olabilir. Türkiye’de yabancı dizi tutkunları bir hayli fazla, aksiyon, gerilim, bilim kurgu, tarih ve komedi üzerinde duran Türk seyirciler yabancı dizileri izlemekten keyif duyuyor.

Game of Thrones, en çok Avustralya, Kanada ve ABD üzerinde büyük seyirci kitlesine sahip, bu ülkelerin ardından dünyanın her yerinden izleyici kitlesi bulunuyor. Bakalım Game of Thrones 4. Sezonda bize ne gibi sürprizler gösterecek…

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir