Çarşamba , 22 Mart 2023

Geçen Haftanın Sosyal Medya Reytingleri

Sosyal Medya Ajansı The Netfork, tartışma programlarının değerlendirme dışı tutularak; dizi, eğlence ve yarışma TV programlarının değinmelerini tespit ettiği 20 – 26 Haziran haftası SMR (Sosyal Medya Rating’i) sonuçlarını açıkladı. Sosyal paylaşım sitelerinde toplam 158.435 değinmenin tespit edildiği dinlemede “Survivor – Ardından”, hafta boyunca 61.305 toplam pozitif değinme ile sosyal medyanın gündeminde yine ilk sıradaydı.

En başarılı sezon finali kurgusu!

Sezon finali yapan dizilerden “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi”, final kurgusu en çok beğenilen dizi oldu. Senaristine övgüler yağdırılan dizide Ercüment, Şule ve Behzat karakterlerinin oyunculuğundaki başarı sosyal medyanın dikkatini çekti ve pozitif değinmeleri artırdı.

Babaanneden büyük sürpriz!

Sezon finali yapan bir diğer dizi olan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”de beklenmedik final, izleyicilere şok yaşattı. Hasefe karakterinin öz oğlu Ali’yi vurması ile sürpriz finallerden birini yapan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin son bölümünde yaşanan ayrılık sahnelerindeki oyunculuklar, dizinin son düğün sahnesi sonrası ardından en çok konuşulan sahnesi oldu.

Hürrem’in lokumlarının yenmesi yeni sezona kaldı!

Tarihi bir dizi olması nedeniyle genel olarak olacakların tahmin edilebildiği “Muhteşem Yüzyıl”ın tüm bu bilinirliğe rağmen heyecanlı bir sezon finali yaptığı görüşü hakimdi. Hürrem karakterinin oyunculuğu izleyicilerden yine tam not aldı.

Feriha’nın sırrı sır olmaktan çıktı!

Sezon finali yapan bir diğer dizi olan “Adını Feriha Koydum”un son bölümündeki sevişme sahnesi izleyicilerin dikkatini çekerken, Feriha’nın sırrının da sonunda ortaya çıkması herkese bir “oh” dedirtti. Feriha’nın annesini canlandıran Vahide Gördüm’ün vurulması izleyiciler tarafından “her dizide ille de birileri vurulmak zorunda mı?!” şeklinde eleştirilere yol açtı.

En kafa karıştıran final Ezel’den!

İkinci sezonunu tamamlayan ve ekranlara veda eden dizinin final bölümü izleyiciler tarafından pek anlaşılamadı ve ”karışık bir son” olarak bulundu. Dizinin gerçekte nasıl bittiği konusunda çeşitli tahminlerin yürütüldüğü sosyal medyada, finalin kafa karıştıracak kadar belirsiz bir şekilde yapılması olumsuz eleştiriler aldı ve “Lost” dizisinin finaline benzetildi.

Kenan Doğulu’dan konser tadında konukluk!

“Beyaz Show”a konuk olan Kenan Doğulu’nun arka arkaya sevilen şarkılarını söyleyerek mini bir konser atmosferi yaratması beğeni topladı.

Taner de Hülya Avşar’dan nasibini aldı!

Survivor yarışmacılarından Taner’in pantolonunu çıkarıp Survivor geleneğine uygun şortunu giyerek konuk olduğu Hülya Avşar’ın final programında, Ricky Martin’den sonra Taner de Hülya Avşar’dan nasibini aldı. Taner’in kendi isteği ile “Ricky Martin’inkini ellemiştin, benimkini de elle” diyerek kendisini elletmesi sosyal medyada ilgi çeken bir diğer hareket oldu.

Bu ismi kim seçti?!

Yeni başlayan ve hızlı bir giriş yapan “Kalbim Seni Seçti” isimli dizi, ismine yönelik olarak birçok olumsuz eleştiriye maruz kaldı. İsmi dışında genel olarak beğenilen dizinin umut vadettiği düşünülüyor.

Yerden Göğe yorucu!

Bu hafta yayın hayatına başlayan programda konukların ve yorumcuların birbirini dinlemeden hep bir ağızdan konuşması ve yayında tam bir karmaşa halinin süregelmesi, “Yerden Göğe”nin “yorucu” bir program olarak değerlendirilmesine neden oldu.

Yayınlandığı güne damgasını vuran yapımlar:

Pazartesi: Survivor Ünlüler Gönüllüler Final
Salı: Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Çarşamba: Muhteşem Yüzyıl
Perşembe: Kalbim Seni Seçti
Cuma: Adını Feriha Koydum
Cumartesi: Disko Kralı
Pazar: Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi

Toplam POZİTİF Değinme Sayısına Göre İlk 10

1. Survivor Ünlüler Gönüllüler

2. Öyle Bir Geçer Zaman Ki

3. Behzat Ç. ‘Bir Ankara Polisiyesi’

4. Ezel

5. Disko Kralı

6. Beyaz Show

7. Adını Feriha Koydum

8. Muhteşem Yüzyıl

9. Muhabbet Kralı

10. Hülya Avşar Show

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir