Pazar , 5 Şubat 2023

Genius Scan – iOS ve Android için tarama uygulaması

Her birimizin günlük hayatında yazılar oldukça büyük bir yere sahip. Okulda, işte, ofiste eğer kağıtlarla uğraşıyorsanız muhakkak önemli bazı şeyleri not alıyorsunuzdur. Peki, birgün aniden bu kağıdın üzerine vişne suyu dökülse ne yaparsınız? Şahsen ben, “Umrumda değil, nasıl olsa Genius Scan” var derim. Genius Scan hem iOS işletim sistemine sahip olan hem de Android işletim sistemine sahip olan telefonlar için hiç şüphesiz en akıllı ve her telefonda bulunması gereken aplikasyonlardan birisidir.

Peki, bu uygulama bize hangi konularda yardımcı oluyor? Genius Scan telefonunuzun kamerasını bir Tarayıcıya dönüştürüyor ve çektiğiniz resmin üzerindeki yazıları tarayarak normal bir tarayıcı gibi size dosyayı veriyor. Tabii, PDF’ye dönüştürebilme özelliği, tarattığınız yazıları yazılım içerisinde gruplama gibi bir çok artıdan özelliği de var. Özellikle evrak ve not gibi şeyleri yedeklemeye ihtiyacınız varsa oturup elinizle saatlerce onu tekrardan yazmak veya fotokopi ile uğraşmak yerine bu evrakları her zaman yanınızda olacak bir şey, yani mobil cihazınızın içerisinde saklayabilirsiniz.

Sağlamış olduğu tüm avantajlarının yanı sıra en büyük avantajı da uygulamanın hiç şüphesiz her iki platform için de ücretsiz olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Eğer ödemeniz gereken elektrik faturalarını artık cebinizde taşımaktan sıkıldıysanız veya ders notlarını oturup birer birer yazmaktan bıktıysanız, Genius Scan tam da ismi gibi harika ve oldukça dahice geliştirilmiş bir uygulamadır.

Çok fazla renkli fotoğraflar da ise program ne yazık ki biraz da olsa pasif kalabiliyor fakat, resmi evrak ve benzeri şeyleri depolamak istiyorsanız, Genius Scan size bir tarayıcı uygulamasından beklediğiniz tüm her şeyi sunabiliyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir