Cuma , 6 Ağustos 2021

‘Gidiyorum, meydan sizindir bacılar! Hayrını görün’

Yenişafak yazarı Hilal Kaplan’ın ardından Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın da ‘PKK yandaşı olduğu’ yönündeki eleştirilerinin hedefi olan Ece Temelkuran, sert konuştu.

Yenişafak yazarı Hilal Kaplan’ın ardından Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın da ‘PKK yandaşı olduğu’ yönündeki eleştirilerinin hedefi olan Ece Temelkuran, sert konuştu: Gidiyorum, meydan sizindir bacılar! Hayrını görün.”

Uzun yıllar ‘Kıyıdan’ başlıklı köşesiyle Milliyet gazetesinde yazan ve 2010 yılı başında Habertürk’e transfer olan Ece Temelkuran, twitter aracılığıyla yaptığı açıklama ile Alçı ve Kaplan’a yanıt verdi. “Bugun Nagehan’cigim da beni pkk yandasi ilan etmis. Bu yalanlardan anladigim birileri benimle ilgili hukum kesti, tayfayi calistiriyor. Ama herkes rahatlayabilir: gidiyorum. Meydan sizindir bacilar! Hayrini gorun!” diyen Temelkuran, geçen hafta da Yenişafak gazetesi yazarı Hilal Kaplan’a twitter üzerinden yanıt vermiş ve “Bu körler sağırlar birbirini ağırlar donemi geçer Hilal’im. Sonunda insan ararsın. mümine olup bu kadar hırslı olmak sana yakışmıyor” demişti.

HABERTÜRK’TEN AYRILMIYOR
Temelkuran’ın “gidiyorum” tweet’i, Habertürk’ten ayrıldığı şeklinde yorumlara yol açtı. İddialara Haberturk.com’dan yanıt veren temelkuran şu açıklamayı yaptı: “Habertürk’ten gitmiyorum. Ama bu tımarhaneden gidiyorum. Uzun bir yolculuğa çıkacağım. Bu yolculuğun niyesini, nasılını, pazartesi günkü ilk yazımda okursunuz.”

(radikal)

Hakkında Deniz Boz

Yönetmen, Gazeteci.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir