Perşembe , 29 Eylül 2022

Gmail Nedir Nasıl Kullanılır

Gmail Nedir?

Google tarafından sunulan ücretsiz ve reklam destekli e-posta hizmeti olan Gmail’in kullanımına ilk olarak 2004 yılında başlandı. Kapalı beta olarak yayınlanan ve sadece davetiye ile kayıt olunabilen Gmail’e 2007 yılında herkesin erişebilmesi ve hesap sahibi olabilmesi sağlandı. Bugün Gmail hala internet kullanıcıları tarafından kullanılan en popüler elektronik posta hizmetlerinden biri olarak biliniyor.

Gmail Nasıl Kullanılır?

Gmail kullanıcılarına iki farklı üyelik planı sunuyor. Bunlardan ilki reklam destekli ve ücretsiz sürüm olarak bilinen normal Gmail kullanıcı üyeliğidir. Bir Google hesabı oluşturarak da elde edebileceğiniz bu Gmail adresi ile anında e-posta adresinizi kullanılabilir hale getirebilir ve elektronik postalar gönderebilirsiniz. Gmail for Work isimli plan ile ise kendi alan adınızı kullanarak Gmail’in e-posta alt yapısını belirli bir ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Bu durumda Gmail sizden e-posta kullanımı için belli bir ücret talep ediyor ve karşılığında hem reklamları kaldırıyor hem de @sirketiniz.com gibi bir mail adresine sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Her ne olursa olsun Gmail şuanda internet dünyası üzerinde e-posta göndermenin ve almanın en kolay yollarından biri olarak biliniyor. Siz de https://accounts.google.com/signup?hl=tr linkini takip ederek Gmail’e kayıt olmanın ilk adımı olan Google hesabınızı oluşturup, elektronik posta kullanımına başlayabilirsiniz.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir