Perşembe , 26 Mayıs 2022

Gökyüzü Eğitim Kurumlarından Pakistan’daki Saldırıya Kınama

Geçtiğimiz hafta Pakistan’da meydana gelen okul baskınında hayatını kaybeden, çoğu çocuk 150 kişi için Gökyüzü Eğitim Kurumları tarafından bir kınama mesajı yayınlandı:

“Büyük üzüntüyle öğrendiğimiz Pakistan’ın Peşaver kentinde bir okula yapılan menfur saldırı sonucu 150’ye yakın masum öğretmen ve öğrenci hayatını kaybetmiş, bir o kadar da yaralı yaşam mücadelesi vermektedir. Eğitim kurumuna, öğretmenlere ve mazlum öğrencilere yapılan bu saldırı insanlığın ortak değerlerine yapılmış zalimce bir saldırıdır. Eğitim kurumları, erdemli nesiller yetiştirmek için gayret eden, savaşsız bir dünya için, sevginin, barışın, saygının öğretildiği yerlerdir. Okullara yapılan saldırı insanlığın temel ilkelerinin çiğnenmesidir.

Gökyüzü Koleji olarak, bir kez daha cehaletin karşısında olduğumuzu, barış içinde savaşsız bir dünyanın inşaası için aşkla mücadele edeceğimizi bildirmek istiyoruz. Dost kardeş Pakistan halkının yasını paylaşıyor, bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu duygularla Pakistanda’ki okul katliamında hayatını kaybeden çocuklara ve öğretmenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Kestiler mi atardamarını yüreğimin
Beyin hücrelerimi,
Çarmıha mı gerdiler birer birer
Görmesin diye ışığını gerçeğin,
Mil mi çektiler gözlerime
Nedir sancısını duyduğum
Yüreğimin ta ortasında,
Gece gündüz.
Rüyalarıma giriyor,
Nemrut ateşinde can çekişen,
Günahsız çocuklar…

Dr.Hüseyin Emin ÖZTÜRK

“Kalbimin Kanat Sesleri” isimli şiiri kitabından alınmıştır.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir