Pazartesi , 26 Eylül 2022

Google Adwords Nedir Nasıl Kullanılır

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, işletme veya ürün sahibi kişilerin dünyanın en gelişmiş arama motoru olan Google ve onun belirlemiş olduğu politikalara bağlı kalarak yayın yapan yayıncıların yer aldığı AdSense hizmeti içerisindeki web sitelerine tek bir yerden reklam vermelerine olanak sağlayan sistemdir. Google Reklamları sayesinde işletme sahipleri sitelerini arama sonuçlarında, ilgili sayfalarda, içeriği ile benzerlik gösteren web sitelerinde yayınlama şansına sahip olur.

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Google Adwords’de bir Google ürünü olduğu için kullanmaya başlamanız aşamasında tek ihityacınız olan şey doğrulanmış bir Google hesabına sahip olmanızdır. Geçerli bir Google hesabınız varsa http://www.adwords.google.com.tr adresini ziyaret ederek oturum açma işlemi gerçekleştirebilir ve hemen Google Adwords’ü kullanmak için gerekli olan ilk adımı atabilirsiniz.

Adwords, kullanıcılarına belirlemiş olduğu anahtar kelime veya kategori üzerinden tüm Adsense yayıncısı olan web sitelerine ve Google Arama motorunun kendisine reklam vermeleri için olanak sağlar. Gerekli bakiye yükelemesi veya kupon kullanımı gerçekleştirildikten sonra istenilen reklamın biçimi hazırlanır ve bu reklam kontrol edilmesi için Adwords’e gönderilir. Reklam onaylandıktan sonra belirlenen rekabet oranı göz tutularak tıklama başı maliyet olarak hesabınızdan ücret kesintisi gerçekleştirilir.

Google Adwords sayesinde kullanıcıların tamamı, işletmeler, ürün veya hizmet sunan kişiler en uğraşsız şekilde ülkemiz içerisinde yayın yapan tüm internet kullanıcılarına kendilerini tanıtma ve reklam yapma fırsatına sahip olmuş olur.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir