Cumartesi , 3 Aralık 2022

Google Chrome’un bilmediğiniz özelliği T-Rex Dinozoru

Google’ın bugün dünyanın en çok kar eden ve en büyük dev şirketi olmasının altında yatan en önemli şey aslında sadece fikir değil. Google, ayrıca birçok küçük servisinin içerisine serpiştirdiği farklı servisleri ile kullanıcılarını zaman zaman şaşırtmayı seviyor. Hatta öyle ki bazen hiç aklınıza gelmeyecek şeylerden çok ilginç şeyler çıkartarak “Vay be adamlar ne düşünmüş!” demenize neden olabiliyor. Bugün sizinle paylaşacağım T-Rex özelliği de aslında biraz bununla ilgili. Eğer daha önceden Google’ı Android cihazlarınızdan kullandıysanız muhtemelen Easter Egg yani Paskalya yumurtası özelliğini biliyorsunuzdur. Peki, ya T-Rex’e ne demeli?

Çoğumuzun deneyimlediği sinir bozucu bir şey vardır ki o da bir anda internetimizin gitmesi sorunudur. İnternet gittiğinde karşımızda görüntlemek istediğimiz sayfanın aksine kocaman bir sayfa hatası vardır. Bu durum da çoğu zaman sinir bozucudur. Peki, Google Chrome’un bağlantınız gittiğinde size gösterdiği sayfadaki 8-Bit ile tasarlanmış dinozora ne demeli? Durun, hemen aklınıza dinozor ile ülkemizde pekişmiş deyimleri getirmeyin :D Aslında bu T-Rex’in çok daha farklı bir hikayesi var.

T-rex

Aslında bu T-Rex dinozoru bize sizin de düşündüğünüz gibi bir bilinç altı mesajı göndermek için tasarlanmamış, yani onun en temel amacı internet bağlantımız gelene kadar bir oyuna dönüşmek ve bizi biraz da olsa eğlendirebilmek. Sayfanız görüntülenemediğinde hafifçe dinozorun üzeirne tıklayın ardından “Space Bar” yani boşluk tuşuna basın. T-Rex’in karşısına engellerin gelmeye başladığını göreceksiniz. Şimdi yön okları ile bu sonsuz oyun da internetiz geri gelene kadar eğlenmeniz gerekiyor.

T-Rex şuanda bizlere Chrome tarayıcısı kullanan Windows, Mac veya Android cihazlardan görünüyor. Şuan için iOS sürümünde T-Rex yok fakat kısa süre sonra o da bu ailenin içerisine katılacaktır.

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir